Futbalistky Slovana absolvovali už tri prípravné zápasy

Futbalistky Slovana Bratislava majú za sebou už štyri týždne zimnej prípravy, počas ktorých si merali sily s viacerými kvalitnými protivníkmi. Prvým prípravným duelom žien bolo vystúpenie na trávniku tretieho najlepšieho družstva českej ligy 1. FC Slovácko (21. 1.). Favorizovaný súper mal značnú hernú prevahu, no belasé mu odolávali bojovnosťou a pozornou defenzívou. Slvoanistky sa v prvom polčase dostali do vedenia 1:0, keď v skrumáži po rohovom kope doklepávala loptu do brány na tretí pokus stopérka Monika Bytčánková, no v konečnom účtovaní napokon ťahali za kratší koniec výsledkom 1:2.

1. FC SLOVÁCKO – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 2:1 (1:1)

Gól Slovana: Bytčánková.

V domácom prostredí sa slovanistky postavili proti aktuálne šiestemu celku prvej maďarskej ligy Viktória Szombathely (25. 1.). Vo vyrovnanom súboji ťahali za kratší koniec takisto tesne 1:2, keď sa strelecky presadila Barbora Pucherová.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – VIKTÓRIA SZOMBATHELY         1:2 (0:0)

Gól Slovana: Pucherová.

Počas uplynulého víkendu do Bratislava zavítal už tradičný súper slovanistiek, s ktorým si merajú sily v každom prípravnom období. Belasé po jesennej časti siedmy tím najvyššej rakúskej súťaže Altenmarkt (3. 2.) zdolali 2:0 gólmi Martiny Šurnovskej a Martiny Švecovej zaznamenaných tesne po sebe v samom závere prvého polčasu. Išlo vôbec o prvý triumf Slovana nad Altenmarktom za dlhé roky. Predchádzajúce stretnutia sa totiž končili buď remízou alebo víťazstvom rakúskeho družstva.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SKV ALTENMARKT         2:0 (2:0)

Góly: Šurnovská, Švecová.

Tri stretnutia a všetky víťazné majú za sebou naše juniorky. Tie postupne uspeli na trávniku českého 1. FC Slovácko 2:0 (21. 1.) po dvoch góloch ich najnovšej posily Michaely Sečkovej, doma nad maďarskou Viktóriou Szombathely (25. 1.) vysoko 7:1 a poradili si aj so ženským tímom slovenského prvoligistu NMŠK Bratislava 1:0 (27. 1.).