Gonzalez má ofenzívne chúťky, Peltier na odchode?

Aj v druhom domácom zápase Slovana v rade boli najskôr diváci svedkami radosti hostí. Slovan však v druhom polčase otočil zápas a tak ako proti Krasnodaru, tak aj proti Ružomberku sa mu po rozpačitej prvej štyridsaťpäť minútovke ušiel zaslúžený potlesk. „Prvý polčas bol veľmi ťažký, v druhom sa naša hra zlepšila a napokon sa nám podarilo otočiť zápas,“ skonštatovala nedávna posila Slovana z Južnej Ameriky Mauro Gonzalez. Nevedno, prečo Slovan v úvode dovolil súperovi dvakrát po sebe otvoriť skóre zápasu, príčiny hľadal aj Mauro: „Neviem sám povedať, čím to je. pôsobíme akoby prispato, potom nás ten inkasovaný gól ako keby prebral a začneme hrať svoju hru.“ Nedeľňajší zápas sprevádzala veľká horúčava, rozhodca Chmura počas zápasu dvakrát doprial hráčom aj špeciálnu prestávku na občerstvenie. Pre mladého záložníka nie sú takéto podmienky jednoduché. „Teraz je v Argentíne zima, takže ten skok nie je pre mňa jednoduchý. Priznávam, že mi to robí problémy, tieto horúčavy nie je to, na čo som zvyknutý,“ povedal odchovanec veľkoklubu Boca Juniors.

Gonzalez

Maurove výkony boli v oboch posledných zápasoch veľmi slušné a tento mladík ukazuje, že by mohol byť ozajstnou posilou. Nekomplikuje si život zbytočnými kľučkami, má výborný štart na loptu a veľmi slušnú kopaciu techniku. Nedá sa nevšimnúť, že napriek tomu, že do Slovana prišiel podľa slov Dušana Tittela ako defenzívny záložník, sú jeho ofenzívne výpady veľmi zaujímavé a aj proti Ružomberku to ukázal najmä v druhom polčase. „Nie je to celkom pravda, že som defenzívny hráč, ja mám aj ofenzívne chúťky. Ale jednoducho hrám tam, kde ma tréner postaví,“ vysvetlil. Kým sa Argentínčan úplne aklimatizuje, bude potrebovať ešte nejaký čas, ale z jeho sebavedomia a istoty v istých fázach hry je zrejmé, že to najdôležitejšie má už za sebou. „Som tu krátko ale veľmi sa mi to páči. V klube ma prijali veľmi dobre, mám však veľké šťastie, že tu pôsobí aj môj krajan Nico Gorosito. Ale prišiel som sem robiť to, čo ma baví. Teda hrať futbal,“ uzavrel talentovaný futbalista.

PREČO NEHRAL PELTIER?

Pred zápasom sme márne na súpiske hľadali Lestera Peltiera, na ktorého hlavu sa v poslednom období zosypala vlna kritiky pre jeho neuspokojivé výkony. Peltier nefiguroval ani na lavičke, hoci okrem Zreľáka klub nevydal stanovisko o iných zranených hráčoch. „Po štvrtkovom zápase s Krasnodarom malo niekoľko hráčov drobné šrámy, jedným z nich bol aj Lester. Ale ja súhlasím, že jeho výkony zatiaľ zďaleka nevypovedajú o jeho kvalite a sú pre nás sklamaním,“ povedal na pozápasovej tlačovke Dušan Tittel. Je teda zrejmé, že rodák z ostrovného Trinidadu dostal od vedenia minimálne varovný prst a mnohé môže zmeniť už avizovaný príchod Savičeviča z Crvenej Zvezdy. Naopak, Adam Zreľák by mal s mužstvom začať zľahka trénovať už v pondelok.

 

Pridaj komentár