HBT podľahli v šlágri kola Stupave

HBT Slovan Bratislava – Lizards Stupava 3:4 (1:1,2:3,0:0)

Góly: 2. Kovalík (Kochan, Lovaš), 18. Štefaňák (Kochan, Lovaš), 21. Runák (Guba, Kovalík) – 11. Mikulčík (Bartaloš, Zemeš), 20. Mikulčík (Božik, Bartaloš), 26. Božik (Zemeš), 30. Zemeš (Božik, Špoták)

Slovan: Sebestyén (Harant) – Stopiak, Kochan, Jančovič, Beňovič, Divald, Maňko, Štefaňák, Nemec, Lovaš, Runák, Kovalík, Guba, Krajmer, Kopecký, Biznár, Cvengroš, Post, Habšuda.

Belasí do zápasu vstúpili výborne. Už po 65 sekundách sa k odrazenej loptičke dostal Kovalík a otvoril skóre. Hostia vyrovnali štyri minúty pred koncom tretiny, predtým však hráči HBT spálili niekoľko dobrých príležitostí. Šance na oboch stranách boli vidieť aj v druhej dvadsaťminútovke, ujala sa však až strela Štefaňáka, ktorý obkrúžil bránku a po zemi strelil druhý gól. Už o dve minúty však bolo opäť vyrovnané. Stupavčania sa ale tešili iba necelú minútu, výbornú prácu Gubu zužitkoval strelou do pravého horného rohu Runák. Do konca tretiny potom na nešťastie pre domácich padali góly iba do ich siete. Najskôr unikol obrane Božik, ktorý vyrovnal a gólom do šatne otočil stav stretnutia Zemeš, ktorý zostal nepokrytý pred bránkou. Pre HBT znamenala porážka so Stupavou druhú prehru v ročníku, o týždeň sa slovanisti predstavia v Trnave, kde ich čaká zápas s miestnymi Pretorians.

Hlasy po zápase:

Michal Drobný, tréner HBT:Zápas sme začali dobre, trikrát sme viedli, žiaľ súper vždy dotiahol a v závere druhej tretiny sa dostal do vedenia, ktoré mu už vydržalo do konca. Dnes nás žiaľ štyri chyby stáli zápas, aj takéto dni sú. Nevadí, musíme sa rýchlo otriasť, zdvihnúť hlavy hore a pokračovať v začatej práci. Do budúcnosti máme na čom stavať, ale musíme si dať pozor, aby jeden súperov hráč nerežíroval zápas. S výkonom mužstva som spokojný, s výsledkom žiaľ nie.

Pridaj komentár