HC Slovan po polovici súťaže

Sezóna 2018/2019 sa preklopila do svojej druhej polovice. HC Slovan Bratislava bojuje o účasť v play off, na ktoré stráca štyri body. Doposiaľ odohral 31 zápasov, 17 na ihriskách súperov a 14 na domácom ľade. Od našej poslednej analýzy prvej tretiny súťaže belasí odohrali 11 zápasov. V nich sa im príliš nedarilo, keďže prehrali až deväť z nich. Slovan mal za protivníkov aj ťažkých súperov, ktorí patria k favoritom na zisk Gagarinovho poháru. Hovoríme najmä o SKA a CSKA. Proti Moskovčanom Slovan odohral dokonca dva zápasy. Je to súper, proti ktorému sa im dlhodobo nedarí, gól mu nedal už 195 minút. Belasých musia mrzieť prehry, kde boli v zápasoch lepším mužstvom, ale pohoreli v koncovke. Išlo najmä o stretnutia proti Kazani a Torpedu, ktoré dokázali strelecky predčiť 24-46. Žiaľ skórovali iba raz.

Hráči bratislavského Slovana sa v zápasoch snažia pomáhať svojim brankárom. Napriek tomu mužstvo inkasuje veľa gólov. Oproti úvodu sezóny sa Slovan zlepšil v blokovaní striel. Ivan Švarný je dokonca piaty najlepšie blokujúci hráč v rámci  KHL, keď zablokoval už 47 striel súpera. Prvý je v tejto činnosti obranca Omsku Maxim Čudinov. Za spomenutie stojí upriamiť pozornosť na mladého Adama Lišku. Odchovanec bratislavského Slovana už zablokoval 36 striel. O jednu menej Mário Grman. Ten patrí medzi hráčov, ktorí v súťaži rozdávajú najviac bodyčekov. Na konte ich má 50, čo ho radí na jedenástu pozíciu.

Počas tohto obdobia prišlo v kádri k zmenám. Z mužstva odišli Nick Schaus, ktorý za Slovan odohral 10 zápasov získal dva body (1+1) a Patrik Virta 21 zápasov, deväť bodov (2+7). Prvý menovaný zamieril za rieku Moravu, keď sa dohodol na zmluve s Kometou Brno. Fínsky útočník si to namieril do Švédska. V Örebro HK sa stal spoluhráčom bývalého obrancu Slovana Nicka Eberta. Staronovým hráčom je Žiga Jeglič, o ktorom tréner Slovana Vladimír Országh povedal:“Bolo na ňom v zápasoch vidieť odhodlanie, ale je aj vidno osemesačný herný výpadok. Je to však dobrý hráč, veríme, že nám pomôže smerom dopredu. Momentálne potrebuje čas na získanie hernej praxe.“ Na poslednom tripe sa mu podarilo prvýkrát v sezóne skórovať, keď prispel k výhre na ľade Nižnekamsku. Slovan má pred sebou ešte 29 duelov, v ktorých sa pokúsi zabojovať o dôležité body. Aj napriek posledným prehrám mužstvo na play off nestráca veľa, musí byť hlavne efektívnejšie v koncovke. „Nedarí sa nám úplne podľa predstáv. Na druhej strane na play off strácame štyri body, čo vôbec nie je veľa. Musíme ale porážať silnejšie mužstva, doposiaľ sme zdolali tímy, ktoré sú okolo nás. Bez týchto bodov sa do play off nedostaneme“, povedal pre český portál isport.cz Řepík. Slovan musí hlavne bodovať s mužstvami, s ktorými bojuje o postup. Už v piatok je jedným z nich Víťaz Podoľsk.

Pridaj komentár