HC Slovan posilnil Kanaďan i mladý Rus

Útočné rady belasých posilnil tridsaťdvaročný rodák z Winnipegu Ryan Garbutt. Ten síce nebol nikdy draftovaný klubom NHL, ale cez univerzitnú NCAA, nižšie zámorské súťaže Canadian Hockey League (CHL), následne ECHL i AHL prepracoval pred sezónou 2011/12 až do prvého tímu Dallas Stars.Poctivý a veľmi platný štýl hokeja Garbutta si v Texase obľúbili natoľko, že v tíme zotrval štyri sezóny. Ďalšie dva roky pridal za morom v tímoch Chicago Blackhawks a Anaheim Ducks.

V NBHL celkovo odohral 318 stretnutí, nazbieral 91 bodov. V KHL začal v Soči, po 12 dueloch po ňom siahlo Torpedo Nižnij Novgorod, kde sa však v deviatich dueloch presadil len dvomi asistenciami.  HC SLOVAN Bratislava verí, že na dobré ročníky za morom nadviaže Ryan Garbutt práve v našom klube a aj v Európe bude so svojím herným štýlom úspešný.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava v závere prestupového termínu KHL neuvoľnilo napriek záujmu niektorých klubov žiadneho svojho hráča. Slovan sa dohodol aj zmluve do konca aktuálneho ročníku s 19-ročným juniorom Rusom Jegorom Baranovom. Tomu sa v juniorke darí, keď si v 24 zápasoch pripísal 43 bodov (23+20).

„Nechceli sme to urobiť predovšetkým kvôli našim skvelým fanúšikom. Majú právo vidieť všetkých našich najlepších hráčov až do konca súťaže. Našim spoločným cieľom musí byť čo najlepšie dohrať všetky zvyšné zápasy základnej časti a pokúsiť sa čo najčastejšie o taký výkon a výsledok, ako naposledy v Helsinkách,“ povedal pre klubový web  Patrik Ziman, generálny manažér Slovana.

Prípadné odchody z kádra budú aktuálne až v závere prestupového obdobia v európskych ligách, keď do konca základnej časti KHL budú zostávať posledné dva zápasy.

Pridaj komentár