HC Slovan Bratislava vs. Amur Chabarovsk 1:2 (1:0, 0:1,0:1)

Zápas mal vlažné tempo. Slovan sa pomaličky rozbiehal a boli to hostia, ktorí si svojou aktivitou vypýtali presilovku. V nej predviedol dva spoľahlivé zákroky Johan Backlund. V oslabení pohrozil aj Netík, ale skóre sa nemenilo. V zapätí putoval na trestnú ľavicu aj hosťujúci Špirko. Slovan nehral presilovku zle, ale chýbala väčšia početnosť streľby. V 10. minúte ukázal semafor Backlund. Za Slovan bolo v prvej tretine vidieť hlavne štvrtý útok White-Surový-Olvecký. V 15.minúte po súhre Tičara s Jegličom, druhý menovaný otvoril skóre. V 17.minúte pri tvrdom hite na Štajnocha nevydržalo plexisklo pri striedačke Slovanu. Mužstvá išli do šatní predčasne už v 17.minúte prvej tretiny.(3 minúty z prvej časti sa dohrali v úvode prostrednej časti). V jej úvode unikal po ľavom krídle Vondrka, ktorého výborne vychytal brankár hostí. V 22. minúte po faule Fostera dostali možnosť hrať presilovku aj hostia z ďalekého východu.. Po vyhratom buly, a tečovanej strele bolo vyrovnané. Aktívny 4tý útok mal vedúci gól na dosah. Surový ale brankára neprepálil. Zbytočný faul Bartoviča poslal domácich do oslabenia, ktoré vďaka istému Backlundovi Slovan prežil bez ujmy. Hra postupne naberala tempo. Tretí útok si vypracoval dve dobre šance, ktoré Tičar ani Netík nepremenili. Gól nepadol ani po Olveckého strele, či Surového dorážke. V samom závere hral Slovan po aktivite Nagya presilovku. Na kocke svietilo skóre 1:1 po 40.minutách hry. Slovan dohrával presilovku v tretej tretine. Po skrumáži pred vlastnou bránkou inkasoval v oslebení 42.minúta -1:2. V 47.minúte predviedol slušný hit Vondrka, po ktorom obranca Amuru odstúpil z hry. V 50.minúte si dobre hrajúci Nagy vypýtal presilovku, ktorá Slovanu moc nevyšla. V 53.minúte sa do prečíslenia dostal Slovan, ale Mihálikovu strelu zneškodnil pozorný brankár hostí. V zapätí išiel na trestnú za sekanie White, ale skóre sa nemenilo. Slovan sa snažili vyrovnať, ale dobre brániaci súper mu to nedovolil. Na zápase bolo 7339 divákov, ktorí očakávali viac gólov zo strany Slovanu, napriek tomu mu po zápase zatlieskali.

Pozitíva – vyhrané vhadzovania

Negatíva – dosť faulov a slabá efektivita streľby (dnes 39 striel a jeden gól)

Je to iba príprava, máme na čom pracovať.

Góly : 15 min. Jeglič (Tičar,Netík) . 22. minúta Fisenko (Loginov) PP, 42. Fisenko (Lugin) SH.

Zostavy:
HC SLOVAN: Backlund – Štajnoch, Sersen, Foster, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák, Luža – Bartovič, Bližňák, Vondrka – Murley, V. Nedorost, L. Nagy – Netík, Tičar, Jeglič – P. White, Surový, Ölvecký – L. Hudáček, M. Bakoš

Amur Chabarovsk: Murygin – Ježov, Kurbatov, A. Loginov, V. Loginov (A), Rybnickij, Safronov, Taimi, Tereščenko – Haščák, Baškirov, Železnov, Kacuba, Litovčenko, Lugin, Miklík, Niinimäki, Tarasov (C), Fisenko, Špirko, Junkov (A