Pred odvetou s Ufou

Druhý prípravný zápas v Maribore proti Salavatu Julaejev Ufa odohrajú belasí už v piatok o 11.00. V stredu sa na ľade neobjavili Nedorost, Ölvecký, Polák a Viedenský. V bránke od prvej minúty nastúpil Garnett, od polovice stretnutia ho v bráne nahradil jeho krajan Brust. V druhom zápase si súťažnú premiéru v belasom drese pripíše jeden z novicov v Slovane Marek Viedenský. V zostave dostanú príležitosť aj mladí úspešní reprezentanti do 20 rokov Bačík s Petrášom. Voľno dostali Barker a útočníci Nagy s Bartovičom.

Predpokladaná zostava:

Brust (Garnett) – Starosta (C), Kozák, Jeglič, Tičar (A), Šťastný – Frolo, Luža, Bulík, Viedenský, Skokan – Rosandič, Bačík, Špirko, Murley, Lušňák – Švarný (A), Mihalik, Petráš, Rehák, Skalický. 

Prvý zápas:

HC Slovan Bratislava – Salavat Julaev Ufa  3:2 (0:1 , 3:0, 0:1)

Góly: Nagy, Jeglič, Skalický –  Hartikainen , Lisin

HC Slovan Bratislava: Garnett (od 31. Brust) – Barker, Švarný, Nagy, Murley, Bartovič – Mihalik, Luža, Jeglič, Tičar, Šťastný – Starosta, Kozák, Špirko, Rehák, Lušňák – Frolo, Rosandič, Skalický, Skokan, Bulík.

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Tarasov) – Kolcov, Garajev, Grigorenko, Kajgorodov, Lisin – Bodrov, Lepistö, Omark, Makarov, Hartikainen – Metljuk, Arzamacev, Černov, Soin, Lazarov – Derljuk, Tculygi – Nesterov, Chripunov, Tolpeko – Isangulov, Setdikov

Úvodná tretina Slovanistom nevyšla, nevyužili svoje dve dobré šance, za čo ich potrestal produktívny Fín Hartikainen. Jeho gólom sa skončila prvá tretina v prospech Ufy. Druhá časť lepšie vyšla belasým. Tým sa troma gólmi v rade podarilo otočiť zápas, aby po 40. minútach viedli po góloch Nagya, Jegliča a mladíka Skalického 3:1. V poslednej časti sa z presilovky presadil Lisin, ktorý upravil na konečných 3:2 pre Slovan.  V závere zápasu sa do bránky Slovana postavil  Barry Brust, ktorý svojimi úspešnými zákrokmi svoj tím podržal. Po skončení stretnutia si hráči vyskúšali samostatné nájazdy. Tie lepšie zvládla Ufa, vďaka jedinému úspešnému vyhrala 1:0

Omark-nedal, Nagy-nedal, Hartikainen-dal, Jeglić-nedal, Grigorenko-nedal, Tičar-nedal, Makarov-nedal, Skalický-nedal, Lisin-nedal. 

Pridaj komentár