Zápas, na ktorý nezabudneme, znie z kabíny Slovana

Hokejové podujatie Kaufland Winter Games 2023 zápasom medzi Slovanom a Košicami uzavrelo svoju kapitolu. Jeho predkrmom bolo stretnutie medzi Old boys HC Slovan a Sparty Prahy, ktoré skončilo 4:4. Hoci počasie počas posledného hracieho dňa nebolo príliš priaznivé, napokon približne od polovice druhej tretiny dážď ustál. „Nebolo to príliš príjemné čakať na začiatok zápasu. Podmienky počas prvej tretiny neboli priaznivé, našťastie sa to potom podmienky ustálili, a zápas sme si užili. Pri daždi sú vždy nepríjemné kvapky, ktoré zostávajú na plexsi, väčšina hráčov ako keby mala šilt, čo síce nie je dovolené, ale rozhodcovia asi prižmúrili oči, aj oni si to tak dali, „ začal hodnotenie zápasu Samuel Takáč, autor dvoch gólov a jednej prihrávky. Jeho prvý gól v zápase predchádzal dobrej práci od Michala Sersena. „Ľad bol trošku hrboľatý, ale dobrej kvality. Tento zápas bol o tom, že puk skákal, či zastavil. Bolo treba forčekovať, dali sa potom získať odrazené puky a vytvoriť si šance. Ja som išiel vedome za tým, našťastie bol z toho gól. Michal Sersen previedol perfektnú spin-o-ramu. Na tréningu to občas trénujeme. Videl som, že sa uvoľnil a šiel som do brány,“ pochválil spoluhráča Takáč. Stretnutie v hľadisku sledovalo rekordných 14 244 fanúšikov. „Diváci boli fantastickí, za čo im patrí jedno veľké ďakujem, že prišli za takého počasia a v takom veľkom počte. Atmosféra bola úžasná,“ mieni a dodáva: „Keď som hral vo Francúzsku zápas Winter classic na štadióne v Lyone s kapacitou 65 000 fanúšikov, prišlo 25 000 a štadión vyzeral poloprázdny. Keď sme počuli, že bude viac ako 12 000 fanúšikov, vedeli sme, že bude výborná atmosféra. Fanúšikov bola na ľade počuť“. HC Slovan odohral v nedeľu kľúčový zápas v boji o prvé miesto, rovnako tomu bude aj v utorok, kedy Slovan na svojom štadióne privíta Zvolen. „Sú to tímy, ktoré sú v top tri, najväčšia kvalita. Bude dôležité ich zvládnuť. Verím, že nám to pomôže k sebavedomiu do ďalších zápasov, aby sme natiahli nejakú sériu a dosiahli dobré výsledky,“ praje si. Samuel Takáč tentokrát nastúpil v druhej formácii, na jeho pozícii v prvom útoku sa predstavil Daniil Fominikh. „Tréner sa tak rozhodol, asi chcel silu rozhodiť do viacerých útokov, som rád, že som pomohol druhému útoku zvýšiť efektivitu. Ukázal sa aj charakter tímu, mali sme viacej z hry. Dostali sme smolný gól, čo naštrbí psychiku mužstva, som rád, že sme to otočili a vyhrali,“ vyzdvihuje charakter mužstva. Úvodné buly zaobstaral ambasádor celého podujatia, legenda Československého hokeja Václav Nedomanský. Diváci mu počas zápasu skandovali „Venco banán“, čím mu vzdali hold, za jeho neuveriteľnú kariéru. „Patrí do generácie hráčov, ktorú som nezažil. Viem, že je to legenda, som veľmi rád, že takýto hráč prišiel vhodiť úvodné buly. Je to najlepší strelec v histórii Slovana, ľudia museli mať radosť,“ hovorí útočník Slovana.

Výborný výkon v tomto stretnutí podal kapitána tímu Michal Sersen, ktorý už pred zápasom povedal, že tento duel si všetci budú pamätať do konca svojich životov. „Všetci, čo sa zúčastnili si to museli užiť. Začiatok bol trošku ovplyvnený počasím, nebolo to ideálne. Počasie sa potom umúdrilo, prestalo pršať, dopadlo to pre nás dobre. Sme šťastní, nakoľko toto nie je každodenný zážitok, preto si veľmi vážim, že som sa toho mohol zúčastniť, že sa to podarilo zorganizovať. Bolo to krásne podujatie, od piatku, až do nedele, pred výbornou kulisou. Ešte raz by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa na tom podieľali, tímom, ktoré prišli, a boli ochotné urobiť nejaké zmeny vo svojom programe. Bolo to fantastické. Ja som tomuto podujatiu prikladal veľký význam, som rád, že to takto dopadlo.“ velebil Kaufland Wineter Games 2023 kapitán Slovana a pokračoval :“Veľmi som si prial, aby sme tento zápas vyhrali, čo sa nám aj podarilo. Toto stretnutie spĺňalo parametre play off zápasu. Moje body v ňom nie sú až také dôležité, podstatnejšie je, že sme vyhrali a potešili fanúšikov. Vždy sa hrajú dôležité zápasy, predtým to boli stretnutia s Novými Zámkami, my sa ale v prvom rade musíme sústrediť na svoju hru, aby sme sa dobre pripravili na záver sezóny a samotné play off. „ Zhodou okolností v nedeľu oslávil svoje narodeniny aj Michal Sersen mladší. Počas zápasu sa objavil na svetelnej tabuly, fanúšikovia mu zablahoželali všetko najlepšie k narodeninám. „Sranda, že to takto vyšlo, bola takáto možnosť, že sme mu mohli aj takto zagratulovať. Nič iné ako poďakovať ľudom, ktorí toto umožnili, v neposlednom rade aj fanúšikom, mi nezostáva,“ poďakoval Sersen.

Tréner Slovana Ján Pardavý neskrýval po zápas radosť z víťazstva. „Sme radi. že sa nám zápas podarilo otočiť, hráčov sme nabádali, aby puky nastreľovali na bránu súpera. Na ťažkom, mokrom ľade sa každá strela mohla hocijako odraziť. V tretej časti sme hrali umne v obrane, hoci sme tam urobili nejaké chyby, som rád ,že sme vyhrali.“ Fanúšikovia v zápase vytvorili dobrú kulisu. „Celkovo to bola krásna bodka za týmto trojdňovým maratónom. Organizátori aj ľudia, ktorí sem prišli si to zaslúžili. Hráči hrali pre divákov, na ľade nechali všetko. Dôkazom bola akcia Michala Sersena, ktorú by som nazval akciou zápasu. Myslím, že prekvapil aj sám seba. Súperovho obrancu povodil po ľade, Takáč po jeho akcii skóroval. Samuel Takáč ukázal nielen v zápase, ale aj na lavičke vodcovstvo. Celkovo si myslím, že posuny v zostave nám vyšli, všetky štyri útoky hrali dobre,“ pochválil svojich zverencov a pokračoval, „Na tento zápas hráčov nebolo treba ani extra motivovať, chceli sme ho zvládnuť najmä kvôli ľudom. Slovan chce vyhrávať, mal by vyhrávať. Nie vždy sa to podarí. Tento zápas sme chceli vyhrať nielen preto, že si ho zapamätáme do konca života, ale aj preto, že išlo o výnimočné podujatie.“

Pridaj komentár