Preview : HC Slovan Bratislava vs. SKA Petrohrad

Dnes odohrajú slovanisti svoj posledný zápas v kalendárnom roku 2014. Na záver dlhej domácej série príde do Bratislavy  jeden z najbohatších klubov celej KHL  – SKA Petrohrad. Náš súper pricestuje bez svojho kapitána Ilju Kovaľčuka, ktorého trápi zranenie, aj napriek jeho absencií predstavuje SKA extra triedu. Preto sa od 19.00 môžeme tešiť na výborný hokej, keďže zápasy s SKA boli ozdobou, diváci si prišli na svoje.

Posledné dva zápasy Slovanu nevyšli, čím opäť stratil tak potrebné body v boji o miestenku zaručujúcu účasť v play off.  Výsledkovo sa v posledných zápasoch darí najmä Lokomotivu Jaroslavľ.

 

Screenshot_1

SKA Petrohrad 

V súčasnosti neprežíva ideálne obdobie. Herne sa im nedarí, o čom svedčí aj ich aktuálna forma, keď dokázali vyhrať iba jedinýkrát z ostatných piatich zápasov. Až piati hráči majú na svojom konte viac ako 30 kanadských bodov! Ako sme už spomínali, záujem SKA o brankára Ilju Ježova z Lady Togliatti pretrvával, aby sa Ježov  napokon stal hráčom Petrohradu. Do Lady odchádza Ivannikov, ktorý chytal proti Slovanu v prvom vzájomnom zápase. Je teda dosť možne, že bývalý brankár Lady Togliatty sa v Bratislave po štyroch dňoch predstaví opäť. Jedničkou v bráne je obrovitý Fín Mikko Koskinen, ktorý stál v bráne v posledných spomínaných zápasoch. Mikko prestúpil do SKA začiatkom decembra z Novosibirska. Zranený je iba Ilja Kovaľčuk, ostatní hráči sú pripravení nastúpiť a pretrhnúť nepriaznivú sériu. Ako vidno sú zdolateľní, aj keď to bude nesmierne náročné!

HC Slovan

Do kádra pribudli dvaja obrancovia, ktorí si proti Nižnekamsku odkrútili svoj debut v drese Slovana. Fanúšikovia boli najmä zvedaví na kanadskú akvizíciu Cama Barkera, ktorý vo svojej overtúre nesklamal. Na to, že hral v tejto sezóne svoj prvý súťažný zápas si nepočínal zle.  V obrannom pásme sa spočiatku hľadal, ale časom hral oslabenia aj presilovky! V zápase si do štatistík pripísal až päť streleckých pokusov, zaznamenal i jednu asistenciu. Odohral 22:31 minút, v štatistikách plus + – ostal na nule. Lukáš Kozák nastúpil do rozbehnutého vlaku, na jeho hre bolo vidno, že mu chýba väčšia skúsenosť z ťažkých zápasov, nešťastne sa od jeho korčule odrazil puk, po ktorom súper skóroval. Oproti Barkerovi strávil na ľade niečo viac cez osem minút (8:11). Vráti sa do zostavy Štefan Ružička, ktorý po zranení už začal trénovať?  Dostane proti SKA Petrohrad šancu David LeNeveu?

Vzájomné zápasy

Tie hovoria v prospech SKA. Náš posledný zápas sme vôbec neodohrali zle, doplatili sme na slabú koncovku. Šance aké mali Tičar a Surový  za stavu 0-0 sa jednoducho musia premieňať. Petrohrad nás potrestal a vyhral pomerne vysoko 7:2. V minulej sezóne sme odohrali doma proti Petrohradu výborný zápas, v ktorom zaujal parádny gól Andreja Šťastného, ktorý obišiel Kalinina a nezadržateľne skóroval. Jeho gól si môžete pozrieť tu

06.10.14 KHL SKA St. Petersburg Slovan Bratislava 7 : 2 (góly za Slovan : Vondrka, Šťastný)
04.12.13 KHL Slovan Bratislava SKA St. Petersburg 2 : 3 (góly za Slovan : Šťastný, Bližňák)
(2 : 2)
01.11.13 KHL SKA St. Petersburg Slovan Bratislava 4 : 2 (góly za Slovan : Netík, Bartovič)
28.12.12 KHL SKA St. Petersburg Slovan Bratislava 1 : 0
17.09.12 KHL Slovan Bratislava SKA St. Petersburg 4 : 2 (góly za Slovan : Bližňák, T.Mikuš, Šatan, Bartovič)

 

Nastúpia belasí v  tomto zložení?

LeNeveu ( Janus) – Luža, Sersen, Štajnoch, Barker, Starosta, Kozák – Netík, Tičar, Jeglič – Nagy, Nedorost, Bartovič – Hudáček, Murley, Vondrka – Kudrna, Surový, Ölvecký

Reč čísiel

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 52 b

Celkové skóre: 97:111

Bilancia doma : 6-3-3-910(legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 2-1-1-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 15 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 15 asistencií Žiga Jeglić

Najlepší hráč: 28 bodov Ladislav Nagy

Najvyťažovanejší hráč: 22:40 minút Michal Sersen

Najtrestanejší hráč: 65 minút Martin Štajnoch

Celkový počet trestných minút: 610 minút

Úspešnosť brankárov: 89.6% Jaroslav Janus, 90.7% Johan Backlund

Počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 27/27

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 15.3% / 85.6%

Zranení hráči: Johan Backlund, Vladimír Mihalik, Ivan Baranka, Ján Brejčák

SKA Petrohrad

Počet bodov: 84b

Celkové skóre: 151:95

Bilancia vonku:9–4-6 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-2-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 22 gólov Ilja Kovaľčuk

Najlepší nahrávač: 29 asistencií Vadim Šipačov

Najlepší hráč: 47 bodov Ilja Kovaľčuk

Najvyťažovanejší hráč: 19:29 minút Maxim Chudinov

Najtrestanejší hráč: 47 minút Vitaly Sulakov

Celkový počet trestných minút: 505 minút

Úspešnosť brankárov: 81.5% Koskinen Miko, Ježov Ilja 92.9%

Počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 43/27

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 25.7% / 83.6%

Zranení hráči: Ilja Kovaľčuk

One thought on “Preview : HC Slovan Bratislava vs. SKA Petrohrad

  • 26. decembra 2014 at 12:44
    Permalink

    Logicky do bránky Leneveu, som zvedavý na jeho štýl. SKA má takú kvalitu, ktorú keď ukážu tak nám asi nič nepomôže, ale treba zabojovať, nejeden favorit u nás padol.
    Taktiež správne dnes bude Šťastný iba 13. útočníkom, namiesto neho Kudrna. Andrej bohužial je v posledných zápasoch sklamanie, bojovnosť sa mu uprieť vôbec nedá, ale vyslovene mu nejde, zato Kudrna ešte nesklamal.
    Vondrka, Murley, Hudáček – tam môže byť uprostred aj Malkin, to je jedno asi.

Pridaj komentár