Hráči Slovana v zahraničných ligách

Pre hokejistov Slovana sa sezóna skončila po základnej časti. V jej priebehu z klubu odišlo viacero hráčov. My sme sa pozreli na tých, ktorí vo svojej kariére pokračovali v zahraničných ligách.

Medzi prvými, ktorí opustili Slovan, bol Teemu Ramstedt. Fínskemu centrovi pôsobenie v Slovane nevyšlo, odohral v jeho drese iba dva zápasy bez bodového zápisu. V kariére pokračoval v Lukko Rauma, kde si v 36 stretnutiach pripísal  23 bodov (9+14). Po Ramstedtovi klub opusti Marek Mazanec a Radek Smoleňák. Mazanec odišiel za oceán, kde podpísal zmluvu s New York Rangers, pôsobí v nižšej AHL na farme tohto klubu. Za Hartford Wolf Pack odchytal 20 zápasov s priemerom 2.97 a percentuálnou úspešnosťou 90.5%. Jeho mužstvo sa do vyraďovacej časti nedostalo. Smoleňák sa vrátil domov do Čiech, kde obliekal dres Hradca Králové. S klubom sa dostal do semifinále, keď nestačil na Třinec. Celkovo v drese Hradca  odohral 25 zápasov (11+5).  V drese Slovana sa nedokázal presadiť ani Tommi Taimi. Hoci v príprave nehral zle, pre zranenie v základnej časti odohral iba 13 zápasov. Ročník dohral v domovskom klubu Ässät Pori. Vo štvrťfinále mu stopku vystavilo Oulu. Za Pori nastúpil na 28 stretnutí (2+7). Po novom roku do Langnau zamieril Cam Barker. Za Slovan si pripísal 37 štartov (2+8). Paradoxne oba svoje góly zaznamenal proti Vladivostoku. Vo Švajčiarsku v dôsledku zlomenej nohy nastúpil na tri zápasy (1+1). 

Sezónu predčasne v januári pre zranenie musel ukončiť Lukáš Kašpar, ktorý napriek tomu, že nastupoval so zranením v 40 zápasoch nazbieral 21 bodov (4+17). Do českej extraligy zamieril Jan Buchetle, ktorý za Slovan v 41 zápasoch získal 11 bodov (6+5). Sezónu dohrával v Sparte Praha, kde v 14 zápasoch nazbieral 9 bodov (5+4). Do Sparty odišiel aj Michal Řepík, ktorý patril v Slovane k produktívnym hráčom, keď zaznamenal 23 bodov (11+12) v 51 zápasoch. Za Pražanov si v 10 dueloch pripísal osem bodov (3+5). Tretím hráčom, ktorý sezónu dohrával v Sparte bol Tomáš Voráček. V jeho premiérovej sezóne v KHL  získal v 53 zápasoch za tri prihrávky tri body. V drese rudých si v ôsmych štartoch pripísal jeden bod, za gól. Na západe Čiech pôsobil v drese Litvínova Juraj Mikúš. Ten sa do Slovana vrátil, v jeho drese si pripísal v 49 vystúpeniach  zapísal 13 bodov (7+6). V Litvínove sa mu celkom bodovo darilo, v 22 zápasoch získal 19 bodov (8+11).  Svojmu mužstvu v braráži pomohol zachrániť najvyšiu súťaž. Podobne ako pre Voráčka, aj pre Nicka Eberta to bola prvá skúsenosť z KHL. V 44 stretnutiach si pripísal na obrancu slušných 19 bodov (7+12). Počas olympijskej prestávky sa presunul do Švédska. V drese Örebro HK nastúpil na sedem duelov, v ktorých nazbieral tri body (2+1). Po poslednom zápase s Dinamom Minsk do Švajčiarska odišiel Jakub Štěpánek. V Slovane patril k oporám, po odchode Mazanca do Ameriky sa stal jasnou jednotkou. Za Slovan odchytal 37 stretnutí, s gólovým priemerom 2.9, a úspešnosťou 91.5%. V drese Lausanne v bránke veľa príležitostí nedostal. nAstúpil na jediný zápas.

Pridaj komentár