Január v podaní hokejistov Slovana

Január býva mesiacom, ktorý viacero športovcov nemá moc v láske. Začínajú počas neho zimné prípravy na jarnú časť. Niektorým sa sezóny v ňom preklápajú do svojej druhej polovice. Pri pohľade na vystúpenia Slovinistov môžeme  január označiť z hľadiska výsledkov našich hráčov a hráčok.ako úspešný.

ŠK Slovan

Futbalový Slovan začal so zimnou prípravou, v šatni sa objavilo viacero nových tvárí, niektorí v nej už chýbali. Ako prvý pribudol Holanďan de Kamps, ktorého postupne doplnili Scott, Pliatsikas Hrubeš a Kopičár. Definitívme v Slovane skončil Peltier, okrem neho do Maďarska prestúpil Karol Mészáros. Už v decembri klub oznámil že nepočíta ani s Erikom Čikošom, Dávidom Hudákom, Nicolasom Gorositom, Patrikom Sabom, Timotejom Záhumenským a Samuelom Štefánikom. Martina Krnáča belasí uvoľnili na hosťovanie do Sklaice, kde s stretne s ďalším bývalým Slovanistom Martinom Dobrotkom. Spolu s ním bude dres Záhorákov obliekať aj Hudák a Zahumenský. Štefánik sa stal Kolčákovým spoluhráčom v Podbeskidzie Bielsko-Biała.  Potešila aj informácia, podľa ktorej našlo vedenie spoločnú reč s fanúšikmi. Slovan zatiaľ odohral dva prípravné zápasy, v Turecku zdolal Inter Baku 2:0, doma nestačil na Sereď, ktorej podľahol 1:2.

DSCN2300

 HC Slovan 

Slovan začal stíhaciu jazdu na Medveščak a Minsk. Jej základy položil koncom decembra. V januári z deviatich zápasov iba tri prehral, aj to s TOP mužstvami celej ligy (SKA Petrohrad, Dynamo Moskva a Sibir Novosibirsk). Navyše s každým z nich odohral vyrovnanú partiu, od bodov ho delili detaily, ktoré rozhodli v jeho neprospech. Naopak dokázali domai porazil silný Jokerit, či zvládnuť  kľúčový duel s Medveščakom). V hráčskom kádri nastali zmeny, keď klub opustili LeBlanc, Paré a Kozák. V zápase s Novokuzneckom sezóna predčasne skončila pre Patrika Lužu, ktorý po jednom zo súbojov utrpel zlomeninu ruky. Patrik je smoliarom, nakoľko takto pred rokom, v zápase s  Dynamom Moskva tak isto po jednom zo súbojov prišiel o sezónu.

RihaHBT Slovan

Slovanisti v januári odštartovali odvetnú časť súťaže.  V troch vystúpeniach zaznamenali dve výhry a jednu prehru. Hlavne posledné dva zápasy belasým vyšli, keď dokázali svojím súperom nasúkať 14 gólov.

BK Slovan

Slovan odohral počas januára päť stretnutí. Mrzí prekvapujúca prehra s Cassoviou, potešili výhry v Banskej Bystrici, Poprade a doma so Šamorínom. Práve vďaka týmto triumfom si Slovan drží piatu priečku v tabuľke.

Juniori Slovana

Tí dvoma zápasmi zakončili základnú časť, kotrú vyhrali. V nadstavbovej časti odohrali až päť zápasov na ihriskách súperov. Po bilancii štyri výhry a jedna prehra im momentálne pred domácimi odvetami patrí  o skóre druhá priečka.

Tím mesiaca: HC Slovan Bratislava

Hviezdy mesiaca: Prvý útok Slovana

Zápasy mesiaca: HC Slovan –  Jokerit Helsinki, a HC Slovan – Medveščak Záhreb

Gól mesiaca: či bol najkrajší posúďte sami, ale mal cenu „zlata“, ale Václav Nedorost to trafil presne!

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne – víťazná vlna hokejistov Slovana

negatívne – iba jeden gól do siete Serede v prípravnom zápase s týmto súperom

Prepadák mesiaca: nečakaná prehra basketbalistiek Slovana s Cassoivou 42:61

ŠK Slovan Bratislava 1-0-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 3:2

HC Slovan  5-1-0-3  (legenda: výhra – výhra po predĺžení alebo nájazdoch – prehra po predĺžení alebo nájazdoch- prehra), skóre 27:19

HBT Slovan 2-0-1  (legenda: výhra-prehra), skóre 17:9

BK Slovan 3-0-2  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 291:351

Juniori HC Slovan 6-0-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 31:18

Pridaj komentár