Jún pre mladé futbalistky Slovana (FOTO)

V júni mali takmer všetci Slovanisti po sezóne, užívali si zaslúžený oddych. Niektorým začala príprava na nový ročník, iným v záverečných kolách končili sezóny. Jún napriek všetkému priniesol viacero pozitívnych správ a výsledkov hráčov a hráčiek Slovana.

HC Slovan

Fanúšikovia hokejistov Slovana sa dočkali správy, na ktorú čakali takmer dva mesiace. Prezident KHL Černyšenko vyhlásil „Obdržali sme finančné záruky od všetkých klubov KHL, ktoré budú štartovať v sezóne 2015/2016„. Slovan odštartuje svoju štvrtú sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige. Napriek správe z Moskvy, klub oficiálne svoje účinkovanie v KHL na svojom webe nevydal. Belasí pracujú na zložení kádra, na našom webe ste ako prví mali možnosť vidieť o koho má Slovan záujem. Na konci júna KHL vydala program zápasov pre ročník 2015/2016. HC Slovan začína na domácom ľade 26.8., jeho súperom bude Admirál Vladivostok.

TK KHL rozhodnutie

ŠK Slovan

Slovan začal kvôli povinnostiam v pohárovej Európe prípravu  na novú sezónu už 12. júna. Počas dvoch týždňov belasí odohrali viacero prípravných zápasov na sústredeniach v Rakúsku a Česku. Herne a výsledkovo ukázali, že diváci sa môžu tešiť na nový Slovan. Do mužstva  pribudli Boris Sekulić, Tamás Priskin, Jakub Podaný a Ján Mucha. Tím opustili Branislav Niňaj a Dušan Perniš. 22.júna vyžrebovali prvé predkolo Európskej ligy, v ktorom sa Slovan stretne s Europa College FC  z Gibraltáru. 

mucha

 

ŠK Slovan B

Mladí Slovanisti ukončili sezónu 2014/2015 víťazstvom 3:2 nad Šamorínom. V rámci prípravy sa predstavili na medzinárodnom turnaji Franz Josef cup, kde si zmerali sily s Cruzeriom Belo Horizonte, Nacionalom Montevideo, Bolognou a Rapidom Viedeň, s ktorým zviedli súboj o konečné piate miesto. Ten nezvládli, aby  po prehre 2:4, skončili šiesty.

ŠK Slovan ženy, juniorky a dievčatá

Slovanistky sa rozlúčili so sezónou remízou 2:2  na pôde majstra z Nových Zámkov. Juniorky triumfovali nad svojimi rovesníčkami z Nových Zámkov 4:0, obhájili tak majstrovský titul. Úspech Slovanistiek ešte vyšperkovali mladé žiacky, ktoré vyhrali Zelenka cup 2015, aby na finálovom turnaji v Šamoríne (19. a 20. júna), kde sa stretli víťazi štyroch regionálnych súťaží, zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a navyše ani raz neinkasovali.

U15 Slovan baby

Rugbistky 1.RC Slovan

Záver sezóny vyšiel Slovanistkám výborne. Po májovom triumfe v Čunove, sa v júni podarilo rugbistkám vyhrať druhý turnaj v „sedmičkovom“ rugby v rade. Tentokrát vo finále, ktoré sa hralo Kralupách nad Vltavou zdolali tradičné súperky zo Slávie 22:17 po predĺžení. Ani to im však nestačilo na postup do vyššej ligy.  Okrem toho, kapitánka Slovana, Zuzana Bičianová, ktorá mala striedavý štart v družstve Petrovíc, s ktorým získala titul v Českej lige.

DSC05239

 

BrickField

Slovanisti si zmerali v júni sily s Angles Trnava dovedna štyrikrát. Podarilo sa im raz vyhrať. O tom, či postúpia do play off sa rozhodne budúci víkend, navyše majú na programe odložený zápas s Apollom.

HBT Slovan

Hokejbalisti po postupe cez HKLM Petržalka v ďalšom kole pohára nestačili  v semifinále na Lizards Stupavu, čím sa pre nich sezóna 2014/2015 skončila.

Tím mesiaca : ŠK Slovan Bratislava juniorky a žiačky

Hviezda mesiaca:  Rebeka Bobocká, hráčka ŠK Slovan U15, ktorá sa stala najlepšou strelkyňou Slovana na Zelenka cupe. Na finálovom podujatí svojimi gólmi pomohla k zisku celkovému triumfu svojho tímu a zisku majstrovského titulu.

Zápasy mesiaca:  príprava futbalistov Slovana, kde prehrali jediný zápas.

Gól mesiaca : vyrovnávajúci gól Slovana proti Novým Zámkom, ktorý v 88. minúte zaznamenala Terézia Kovaľová.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –  výsledky ŠK Slovan

negatívne –  nelichotivé výsledky baseballitov Slovana.

Prepadák mesiaca: žiaden

ŠK Slovan Bratislava 5-1-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 23:9

ŠK Slovan B  1-0-3 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre  5:10

HBT Slovan Bratislava 0-2  (legenda: výhra-prehra), skóre 9:23

1.RC Slovan Bratislava ženy  2-1-0-0 (legenda: výhra – výhra po predĺžení. – prehra po predĺžení. – prehra), skóre 70:22

ŠK Slovan B  1-0-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 3:2

ŠK Slovan ženy  0-1-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 2:2

ŠK Slovan juniorky 1-0-0 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 4:0

ŠK Slovan žiacky  6-0-0  (legenda: výhra – remíza – prehra)  skóre 19:1

BrickField  1-0-3 (legenda: výhra – remíza – prehra) 20:49

 Fotogaléria

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“171″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“best of june“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár