Január v réžii juniorov HC Slovan (FOTO)

Počas januára už viacero Slovanistov sprevádzala prestávka medzi jesennou a jarnou časťou.  Aj keď sa ligové súťaže nehrali, počas prípravy na jarnú časť sa udiali viaceré zaujímavé udalosti. Hovoríme najmä o futbalovom Slovane, ale to si povieme v samostatnom odseku.

HC Slovan

Na jednom z prvých tréningov nám hráči sľubovali ako sa poučia, január je najdôležitejší mesiac, v ktorom sa bude lámať chlieb v boji o play off. Žiaľ ich slová sa takmer vôbec nenaplnili, výnimku tvoria zápasy s Lokomotívom Jaroslavľ, SKA Petrohrad a čiastočne s Dinamom Minsk na jeho pôde. Fanúšik Slovana utrpel šok po prehratom zápase v Záhrebe 4:5, v ktorom belasí nepochopiteľne stratili  zápas, viedli po 30 minútach 4:0!  Podobné sklamanie zažili diváci po domácich prehrách s Dinamom Minsk, Atlantom Mytišči, kde si Slovan opäť sám vlastnými chybami prehral zápasy.  Januárová bilancia: 1-1-3-5. (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), zisk chudobných osem bodov, hovorí sama za seba. V januári Slovan opustili Vondrka, Ružička či brankári LeNeveu a Janus. Naopak k tímu sa po úspešných Majstrovstvách sveta do 20 rokov pripojil Godla s Rehákom. Slovanu vôbec nevyšli januárové zápasy, čím si s veľkou pravdepodobnosť zabuchol dvere do play off. Premiéru v KHL si odbili mladí brankári Godla s Barošom.

DSC_4520

ŠK Slovan

Počas zimnej prestávky sa v kabíne Slovana udialo viacero pozoruhodných zmien. Do realizačného tímu pribudol Laco Pecko, ktorý sa stal asistentom trénera Chovanca, okrem toho bude pôsobiť ako hlavný tréner pri B-čku Slovana. Fanúšikov zaujali pohyby v kádri, Slovan opustili Halenár, Žofčák, Peňaška, Kolčák, Poláček, Grendel, hovorí sa odchode mladého Hudáka. Na ich miesta prišli Srb Simovič, Zreľák, Oršula, Krnáč či navrátilec z hosťovania Saláta. Podla slov Dušana Tittela, Slovan ešte  s obmenou kádra neskončil, v hre je aj ďalší Srb Milič. Okrem týchto zmien v kádri sa konečne spustili práce okolo výstavby nového Tehelného poľa!

IMG_0259

BK Slovan

Slovan odštartoval rok na Slovenskom pohári, kde po dvoch prehrách obsadil šieste miesto.  Na turnaji sa k tímu pridala nová hráčka Viktoria Sholokhova.  V polke januára odštartovali zverenkyne trénera Rakočeviča  nadstavbovú časť v skupine o 5-8.miesto. V nej dokázali dvakrát vyhrať, keď postupne zdolali Banskú Bystricu a Cassoviu Košice. Vo vyrovnanom zápase tesne podľahli Šamorínu.

DSC_1485

Juniori HC Slovan

Do nového roku vstúpili dvoma víťazstvami, zaujalo to  druhé nad Skalicou v pomere 13:2. Január juniorom vyšiel, škoda však nečakanej prehry v Topoľčanom! Výborne sa rozohral prvý útok Halama-Brodek-Tibenský. Posledný menovaný je v čele v produktivite celej ligy. Na konte má 66 bodov (35+31)

DSC08054

Tím mesiaca : Juniori HC Slovan

Hviezda mesiaca:  Jozef Tibenskýktorý si počas januára obohatil svoje konto o 20 bodov (9+11), na čo mu stačilo odohrať osem zápasov.

Zápas mesiaca:  by sme vybrali výhru Juniorov v Skalici 13:2, kde si  Jozef Tibenský  pripísal do štatistík osem bodov (2+6).

Gól mesiaca: Vyrovnávajúci gól  Laca Nagya na ľade SKA Petrohrad.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –  dianie  v okolí futbalového Slovana

negatívne –  vystúpenia, hlavne predvedená hra hokejistov Slovana

Prepadák mesiaca: nezvládnuté  zápasy hokejistov  v  Záhrebe, a  domáce stretnutia so Soči, Minskom a Atlantom

HC Slovan Bratislava – 1-1-3-5  (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 21:31

juniori HC Slovan Bratislava, a.s. – 6-1-0-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 46:21

BK Slovan Bratislava – 2-3 (legenda: výhra-prehra), skóre 278:323

FOTOGALÉRIA 

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“117″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“best of Jan“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

One thought on “Január v réžii juniorov HC Slovan (FOTO)

Pridaj komentár