Marec v podaní 1.RC Slovan Bratislava (FOTO)

Marec bol mesiacom, v ktorom sa do súťaží zapojili po zimnej prestávke aj rugbisti 1. RC. Slovan, futbalisti ŠK Slovan B i ženy ŠK Slovan, ale aj obdobím,  v ktorom sa napríklad pre BK Slovan sezóna skončila. V marci sme sa mohli dozvedieť súťaž, v ktorej sa predstavia hokejisti HC Slovan v sezóne 2015/2016. Okrem toho sa počas mesiaca udialo v belasej rodine viacero pozoruhodných udalostí. Medzi šachistami sa na medzinárodnom turnaji vo francúzskom Palais des Arts v Cappelle-la-Grande nestratil Milan Pacher, ktorý získal normu GM.

HC Slovan

Azda najdiskutavanejším klubom z pomedzi všetkých sú od posledného zápasu v KHL hokejisti Slovana. Každodennou témou, ktorá púta pozornosť fanúšikov, je otázka účasti Slovana v sezóne 2015/2016. Bude to EBEL, KHL alebo Slovenská Tipsport extraliga? Koncom mesiaca definitívne padla možná účasť belasých v Českej extralige. 13.3.2015 sme boli pozvaní do Viedne, kde nám hlavní predstavitelia EBEL ligy podrobne predstavili ich súťaž, previedli nás celým štadiónom, na ktorom hráva zápasy domáci tím Vienna Capitals. Mali sme možnosť vidieť play-off zápas medzi Capitals a Féhevar. Počas zápasu sme sa pýtali generálneho manažéra HC Slovan, ako reálne vidí účasť Slovana v EBEL lige. Podobne ako predstavitelia EBEL ligy reagoval diplomaticky  – rokujeme, s dodatkom koncom marca chceme mať jasno, v akej súťaži sa predstavíme v sezóne 2015/2016. Koncom mesiaca absolvovali predstavitelia klubu rokovania v Moskve, tie dali fanúšikom nádej k účasti Slovana v KHL. Výsledok rokovaní a názov súťaže sa napokon dozvieme najneskôr na konci apríla.

S

ŠK Slovan 

Ako už bolo niekoľkokrát spomínané, v kabíne belasých prebehol v zime uragán. Výsledky tímu, však nie sú optimálne, fanúšikovia nie sú spokojní ani s predvedenou hrou. Predstavitelia klubu, na čele s generálnym manažérom Dušanom Tittelom vyzývali fanúšikov, aby boli trpezliví. Zohratosť viacerých nových hráčov neprichádza zo dňa na deň. Bratislavský divák je  však náročný, nechce, aby sa opakovali výsledky a predvedená hra z jesennej časti.  Slovan po prehre s AS Trenčín skončil svoje účinkovanie v Slovnaft cupe. Po nepresvedčivých výsledkoch prišlo v kádri k ďalšej zmene. Slovan sa dohodol na predčasnom ukončení spolupráce s Čechom – Tomášom Jablonským.  V rodine belasých zaujal výber do prípraviek pre ročníky 2009 a 2010. Koncom  marca sa skončili výkopové práce nového Tehelného pola.. V zápase proti Česku nastúpil za Slovensko Kornel Saláta. ZA „21“ odohrali prípravné stretnutie proti Ukrajine Zreľák, Ďuriš s Kotulom zasiahli do zápasu ako striedajúci hráči. V zápase proti výberu Nórska do 23 rokov sa v obrane predstavil Niňaj, v útoku Ďuriš. Vo výbere do 19 rokov sa predstavil Sipľak.

DSC_9881

BK Slovan

Basketbalový Slovan po prehre 0-2  v play-off  na zápasy s Ružomberkom, uzavrel účinkovanie v sezóne 2014/2015. Belasé odohrali s favoritom vyrovnanú partiu , v sezóne obsadili konečné šieste miesto. Pätica hráčok z A mužstva oblieka naďalej dres B mužstva, ktoré pôsobí v prvej lige žien a junioriek. Dievčatám sa darí, marec im vyšiel, všetky svoje zápasy vyhrali. Skúsenosti, Slezárikovej, Turzákovej, Zarevúckej, Marcovej a Kučerkovej, ktoré majú na svojom konte odohraných viacero zápasov z extraligy, sa na palubovke odzrkadlili.

DSC_8114

HBT Slovan

Chalani z HBT naskočili po zimnej prestávke do jarnej časti súťaže ako z veľkej knihy. Posledný februárový deň odštartovali víťaznú vlnu, po ktorej sa viezli až do nedele 29.3., kedy prišiel na psa mráz. Štvor-zápasovú úspešnú sériu preťal Slovanistom tím -Farma Petržalka,  na ktorý belasí ani na jeseň nestačili. Ako sa hovorí, každá séria má svoj koniec, preto veríme, tá najbližšia skončí po víťaznom finálovom zápase. Základná časť má na programe ešte dve kolá., v ktorých sa HBT stretne s Iepurii DNV a Pretorians Trnava. 

DSC01794

Juniori HC Slovan 

Aj napriek tomu, že Juniori dlhšie čakali na svojho súpera do play-off , odštartovali vyraďovaciu časť výborne.V najkratšom možnom čase si poradili so Žilinou., ktorú zdolali 3-0 na zápasy. V semifinále, po sľubnom začiatku a vedení 1-0 na zápasy nad Duklou Trenčín, napokon sériu prehrali 1-3. Slovanu nepomohol ani Denis Godla, ktorý do bojov naskočil od druhého zápasu s Trenčínom. V zápasoch o tretie miesto, si belasí po výhrach nad Nitrou zabezpečili vedenie 2-0 na zápasy . V Nitre však nešťastne prehrali, čím oddialil ukončenie série.

NITRA_39

1. RC Slovan 

Rugbisti Slovana potvrdili dobre rozbehnutú sezónu z jesene, keď v prvom jarnom vystúpení na Memoriále Tonyho Puverle  v Trnave nedali svojim súperom šancu. V tabuľke pravdy svieti na ich konte v kolónke prehier stále nula. Sedmičkové rugby vystriedali na Slovenskom pohári za XV. V Čunove na domácom ihrisku pokorili Sláviu TU KE i RK Spartak Trnava, aby sa tešili z víťazstva v Slovenskom pohári.

DSC_1726

ŠK Slovan B a ženy Slovana

B mužstvu Slovana, po vcelku vydarenej zimnej príprave jarná časť nevychádza podľa predstáv. Slovanisti v  nej  nezískali ani jeden bod, čím si nezabezpečili možnosť štartovať v nadstavbovej časti s prvými šiestimi tímami z Východu.

Ženy Slovana odohrali prvý jarný zápas, v Slovenskom pohári pokorili FK REaMOS Kysucký Lieskovec 4:0.

Tím mesiaca : 1. RC Slovan Bratislava

Hviezda mesiaca:  Daniel Puha, na Slovenskom pohári XV patril k najlepším hráčom Slovana, svoj tím potiahol aj na 4. kole Memoriálu 7´s Tonyho Puverle.

Zápas mesiaca: HBT Slovan – Lizards Stupava, v ktorom belasí zvíťazili 5:4 gólom 15 sekúnd pred koncom zápasu.

„Gól mesiaca“ : považujeme akciu Daniela Puhu v zápase 1.RC Slovan – RK Spartak Trnava, keď na polovici  súpera vystihol rozohrávku zadákov Trnavy, po dlhom šprinte nezadržateľne skóroval

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –  nádej pôsobenia hokejistov Slovana v KHL

negatívne – predvedená hra futbalistov ŠK Slovan

Prepadák mesiaca: nevydarená jarná časť futbalistov ŠK Slovan B

ŠK Slovan Bratislava – 3-1-2  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 11:7

juniori HC Slovan Bratislava, a.s. – 4-0-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 32:28

BK Slovan Bratislava – 0-1 (legenda: výhra-prehra), skóre 54:73

BK Slovan Bratislava B – 4-0 (legenda: výhra-prehra), skóre  260:189

HBT Slovan Bratislava- 4-1  (legenda: výhra-prehra), skóre 21:17

1.RC Slovan Bratislava – 7-0 (legenda: výhra-prehra), skóre 220:22

ŠK Slovan B  0-3  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 2:9

ŠK Slovan ženy – 1-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 4:0

Fotogaléria :

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“150″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Best off march“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár