Jubilejný 5. ročník memoriálu Juraja Halenára v réžii belasého dorastu

Spomienka na Juraja Halenára, elitného strelca, hráča Lokomotívy Trnava,  Interu Bratislava, Artmédie Petržalka a nášho ŠK SLOVAN Bratislava sa konala v sobotu 15. júla v peknom areály Lokomotívy Trnava. Bol to jubilejný 5. ročník tohto zaujímavého turnaja, ktorý každý rok strieda svoje miesto a organizátora medzi klubmi, kde Juraj pôsobil.

Prvotná myšlienka Petra Moravčíka, prezidenta klubu Lokomotíva Trnava, aby sa futbalom pripomenula pamiatka autora 127 (z toho 125 na slovenských ihriskách) gólov v najvyšších súťažiach, člena Klubu ligových kanonierov, sa uchytila. Štafetu organizácie prebrala tohto roku Trnava.

V štyroch zápasoch turnaja padlo veľa gólov, čo by kanoniera Halenára určite potešilo, o víťazovi napokon rozhodla dominancia belasej U19.

Slovan U19 – Lokomotíva Trnava U19   5:0

Góly Slovana : Balko 3, Tománek, Marko

Finále

Slovan U 19 – FC Petržalka U19  3:0

Góly za Slovan : Gašpar, vlastný, Murár

Turnaj vyhrali mladí Slovanisti suverénnym výsledkom a výkonom.

Najlepším strelcom sa stal hráč belasej devätnástky Tomáš Balko s 3 gólmi.

Tréner Michal Suchomel po turnaji povedal: „Spomienka na Juraja Halenárapatrí k nášmu pravidelnému začiatku prípravy. Všetci hráči, ktorí dostali príležitosť dôstojne reprezentovali značku Slovana Bratislava, čoho výsledkom bolo víťazstvo a obhajoba minuloročného prvenstva. Veľká vďaka patrí organizátorovi Lokomotíve Trnava pod vedením prezidenta Petra Moravčíka za dôstojne organizovanie turnaja, ako aj súperom za férovú hru s vysokým nasadením.“

Myšlienku dôstojného uctenia si pamiatky týmto vynikajúcim turnajom podporil svojou účasťou aj medzinárodný rozhodca Peter Královič, bývalý spolužiak Juraja Halenára.

Ceny družstvám a hráčom odovzdávali Jurajova mamička, otec a syn Nicolas, ktorý s turnajom doslova žil. Tešil sa z každého zápasu. Prestávky medzi zápasmi vypĺňal neprestajnou hrou loptou a strelami na bránu, čím dal najavo , že je nádej na pokračovanie mena Halenár v slovenskom futbale.

Víťaz jubilejného ročníka memoriálu Juraja Halenára

 ŠK SLOVAN Bratislava U19

Týmto víťazstvom zavŕšili  mladí slovanisti hattrick v počte trofejí série turnajov – Memoriál Juraja Halenára.

Foto: Artur Vydarený

Titulná foto: skslovan.com

Pridaj komentár