Slovan pracuje na hráčskom kádri, isté sú vraj už dve mená

Po defínitíve ktorá znamená potvrdenie Slovana v KHL sa teraz oči fanúšikov obracajú na športový manažment klubu. Ten sa v súčasnosti zháňa na trhu voľných hráčov posily, ktoré by mali pomôcť Slovanu k tomu, aby dôstojne reprezentoval nielen Bratislavu, ale aj celé hokejové Slovensko.

Príde “čudák” Brust?

Momentálne je najkritickejšia situácia na brankárskom poste. Johan Backlund údajne už dres Slovana neoblečie a tréner brankárov Pavol Rybár má v súčinnosti s manažérom Oldřichom Šteflom priviesť dvojicu kvalitných gólmanov. Podľa našich informácií si na papier napísal dve mená a to Barryho Brusta, ktorého si belasý fanúšik pamätá najmä pre jeho veľmi neortodoxný štýl z pôsobenia v Medveščaku Záhreb, druhé meno je rovnako zaujímavé. Je ním Kanaďan Michael Garnett. Toho si môžeme naposledy pamätať z pôsobenia v Traktore Čeľjabinsk. Proti obom gólmanom však hrajú nie príliš pozitívne štatistiky a tak sa vraj na získaní kvalitných gólmanov aj naďalej pracuje. Pri Denisovi Godlovi si vieme iba ťažko predstaviť iného brankára slovenskej národnosti, pretože tí, ktorí by pripadali do úvahy, sú pod zmluvou s inými klubmi.

Brust

Dva návraty

Reprezentačný bek Tomáš Starosta sa so Slovanom lúčil so zafixovaným ramenom, ktoré mu tesne pred koncom sezóny operovali. Toto zranenie ho dokonca obralo aj o účasť na majstrovstvách sveta. Rodák z Trenčína bol jedným z prvých hráčov, ktorí si svoju budúcnosť vyriešili ešte pred začiatkom obdobia, kedy sa rozbiehajú rokovania klubov s voľnými hráčmi a upísal sa Yugre Chanty-Mansijsk. Tento kontrakt však iba o pár dní zrušila gubernátorka chanty-mansijskej oblasti, ktorá rozhodla, že v klube chce iba Rusov. Starosta sa tak zasa stal voľným hráčom a manažment Slovana nemal na čo čakať. 34-ročný obranca tak dostal od belasých návrh na novú zmluvu. Pokračovať bude podľa našich informácií aj Vladimír Mihálik, Sersen musí svoje pôsobenie v klube rovnako potvrdiť už iba podpisom. Ďalšia posila prichádza z extraligy a tá rovnako už prostredie v kabíne belasých dôverne pozná. Vystužiť obranu by mal totiž Ivan Ďatelinka, ktorý naposledy pôsobil v Martine. Hovorí sa aj o Ivanovi Švarnom, o jeho služby je rovnako záujem, nevieme však, v akom rozsahu. Ponuku podľa našich zdrojov dostal aj Peter Podhradský, záujem o neho však nie je pre všetkých členov vedenia taký horúci.

Datelinka_Ivan

Ofenzívna kostra vystužená Viedenským?

Do útoku sa zatiaľ ako najjagavejšia posila javí Marek Viedenský, ktorý už údajne pozná návrh belasých na zmluvu a čaká sa na jeho vyjadrenie. Pri platných zmluvách Bartoviča, Nagya a už skôr spomínaných súhlasných stanoviskách oboch Slovincov, vyzerá útok naozaj sľubne.

M_Viedensky

V jednaní je aj Rastislav Špirko, ten však podľa našich informácií musí čakať, pretože vedenie by v útoku videlo radšej fyzicky zdatnejších a väčších hráčov. Špirko však kontakt so Slovanom nepopiera. Rokovania naberajú na intenzite aj s inými hráčmi a budeme si ešte musieť chvíľku počkať na konečný menoslov, ktorý pôjde do boja v sezóne 2015/16. Určite si svoje bude chcieť presadiť aj nový tréner Kýhos a môžme teda očakávať aj nejaké zaujímavé meno z Čiech. V našej úvahe sa nám celkom pozdáva aj Gabriel Spillar ako náhrada za Hudáčka.

Nech už teda príde ktokoľvek, dúfame, že situácia z vlaňajšej sezóny sa už opakovať nebude. Máme teraz na mysli tú športovú.

FOTO: Ivan Berta, TASR

2 thoughts on “Slovan pracuje na hráčskom kádri, isté sú vraj už dve mená

  • 19. júna 2015 at 16:18
    Permalink

    No „Seresen“ sa na to snáď nevys… a podpíše. 😀 Kam by sa trepal, keď čakajú prírastok. Obrancovia Ivanovia sú moji obľúbení chlapci, zvlášť švárny Švarný. 🙂 Starosta musí podpísať, to Mifko vybaví. 😉 A Vlado si už snáď na tie pokriky na neho zvykol, kým sa rozohrá, len by sa mohol rozohrať aj skôr.

Pridaj komentár