Juniori v závere základnej časti s dvoma výhrami

Základná časť extraligy Juniorov mala na programe svoje posledné zápasy. Slovan na domácom ľade privítal v sobotu Michalovce, s ktorými si poradil 7:1. V nedeľu si mladí Slovanisti zmerali sily s výberom Slovenska do 18 rokov. PO výsledku 5:2 zakončili základnú časť s víťazstvom.

HC Slovan Bratislava – HK Mládež Michalovce 7:1 (0:1, 4:0, 3:0)

Góly: 22Kundrát (Jaško),  28.Krajč (Jaško, Pribula), 29. Alekseev (Laššo, Vitek), 34. Vidovič, 50. Fabian (Trnavský, Alekseev), 52. Galis (Vidovič, Halama), 60.Galis (Halama) –  7. Gavura (Hercik).

Zápas mal prekvapujúci úvod, keď už v siedmej minúte poslal svoj tím do vedenia hosťujúci Gavrura. Hostia  z Michaloviec viedli po prvej časti 1:0, Slovan zvýšil po prestávke obrátky, aby sa hneď v úvode tretiny postaral o vyrovnanie Kundrát. Tento gól Slovanu pomohol, aby v priebehu pár minút otočil skóre vo svoj prospech. V tretej časti sa stretnutie dohrávalo, keď na konečných 7:1 pečatil v 60. minúte  Galis.

HC Slovan Bratislava – SR „18“ 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Góly:  14. Galis (Halama, Vidovič), 17. Galis (Halama), 21. Kundrát (Pribula), 39.  Jaško (Kratochvíla), 42. Bilík. 59. Laššo (Bednarič, Pribula) – 4. Šmída (Vybíral, Marcinek),  13. Krištofovič (Urbánek)

V poslednom kole základnej časti si zmeral Slovan sily so SR „18“. V septembri s týmto súperom prehral 2:4. Od úvodu prehrával 0:2, až po polovičke prvej tretiny sa podarilo Galisovi vyrovnať na 2:2, keď svoj druhý gól v zápase pridal z presilovky. Hneď po príchode zo šatní poslal Slovan do vedenia Kundrát, v závere tretiny sa presadil Jaško. V záverečnej tretine pridal piaty gól Bilík, aby výhru belasých 6:2 uzavrel v 59. minúte Laššo.  Slovan čaká nadstavbová skupina A, v ktorej sa stretne prvých šesť celkov a odohrá dvanásť kôl.