V ďalších zápasoch si už nemôžeme dovoliť zaváhať, hovorí pred stretnutím so Spartakom Moskva Patrik Lušňák

Bratislavský Slovan ťahá sériu šiestich víťazných zápasov v rade. Vedúci štvrtej formácie Patrik Lušňák, patrí v tejto sezóne so svojimi spoluhráčmi zo štvrtej formácie k príjemným prekvapeniam tejto sezóny. Kde vidí príčiny zlepšenej formy svojho mužstva? O tom sa viac dočítate v našom rozhovore.

Slovanu sa od reprezentačnej pauzy darí, kde možno hľadať príčiny tejto skvelej série?

„Neviem čím to je, ale skôr si myslím, že hráme stále rovnako, len máme stabilnejšie výkony. Dokážeme vyhrať alebo zahrať viac zápasov so ziskom bodov po sebe.“

Vy ste  reprezentovali Slovensko na turnaji vo  Švajčiarsku, bolo to pre vás teda spestrenie, na oddych ste moc pomýšľať nemohli. Pomohli vám vystúpenia v reprezentácii k lepším výkonom v Slovane?

„Na oddych som nemal čas, ale vôbec mi to nevadí vždy rád reprezentujem. Nemyslím si, že by to malo nejaký vplyv na môj výkon vždy sa snažím hrať na 100%. A je jedno kde hrám .“

Vaša formácia patrí k najpríjemnejším prekvapeniam sezóny.  Občas sa objavíte aj na presilovke, dôvere trénera preto určite teší, je tak?

„Áno, teší nás to a myslím, že môžem hovoriť za celu formáciu. Každý hráč drie na sebe a hrá tak, aby sa stále posúval hore.“

Vďaka spomínanej sérii ste sa ocitli na vytúženej ôsmej priečke. Pred sebou máte už iba 12 zápasov. Dá sa povedať, že všetko máte vo vlastných rukách. Ako sa pozeráte na rozpis zápasov, ktoré vás ešte čakajú?

„Z môjho pohľadu to bude boj až do posledného zápasu. Preto chceme v každom zápase brať body a nespoliehať sa na iné mužstvá, či vyhrajú alebo prehrajú a nám to pomôže v tabuľke.“

V závere decembra a v úvode januára ste trikrát vyhrali po nájazdoch.  Máte v mužstve špecialistu na túto disciplínu Žigu Jegliča.  Ako sa mu darí v tejto disciplíne na tréningoch?

„Žiga ? Ani neviem, na tréningu som si to nikdy nevšimol ako mu to ide. Ale však to je jedno, hlavné je, že v zápase mu to padá (úsmev)“.

DSC_4395 - kópia

Ostatné vystúpenie proti Jokeritu bolo ozdobou hokeja. Diváci si prišili na svoje, ako ste videli tento zápas?

„Pre divákov to bol super zápas. Z môjho pohľadu to bol tiež dobrý zápas. Myslím, že sme ho zvládli po každej stránke“.

V spomínanom zápase ste si nešťastne zrazil puk pri pokuse o zabránenie gólu do vlastnej brány.  Navyše tento spomenutý gól podľa trénera Říhu mužstvo ešte viac zomkol. Vyčítal vám brankár Brust niečo?

„Bol to nešťastný gól škoda. Trafil ma do rukavice a už som ho nedočiahol na toľko, aby som ho odpálil do bezpečia. Nie nepovedal nič. Bol to gól na 1:1,  je super,  že nás to nepoložilo a nakoniec sme vyhrali .“

V pondelok vás čaká veľmi dôležitý duel na ľade Spartaku Moskva. Teraz máte pár dní voľna medzi zápasmi, prišlo vhod, nakoľko sa vám darí?

„Aj áno,  nazbierame nové sily, potrénujeme,  pozrieme video ako hrajú a pripravíme sa na ďalších súperov.“

Spartak dokázal v Bratislave vyhrať,  nič iné ako vrátiť mu prehru asi pred zápasom neberiete, tak?

„Určite áno, musíme tam bodovať za tri body. Nemôžme si dovoliť zaváhať.“

Pridaj komentár