Štart letnej prípravy

Úvodný zraz hráčov bratislavského Slovana je 7. júna. Neskôr sa pripoja reprezentanti – Myenty Abena hrá za Surinam v kvalifikácii MS 2022, Vasila Božikova čakajú prípravné zápasy s Ruskom a Francúzskom, a Filip Lichý je do 8. júna so slovenskou reprezentáciou do 21 rokov. Na majstrovstvá Európy pocestuje Vladimír Weiss ml.

Od 9. júna do 15. júna je naplánované kondičné sústredenie v komplexe x-bionic v Šamoríne. Belasí budú v Šamoríne v tzv. bubline, počas sústredenia ich čaká silovo-vytrvalostná príprava a komplexné fyzické testovanie.

Vo štvrtok 17. júna pocestujú slovanisti na herné sústredenie do Rakúska. V komplexe v Bad Tatzmannsdorf majú predbežne dohodnuté tri prípravné zápasy. Súpermi sú rakúsky druholigista SV Kapfenberger, slovinský vicemajster NK Maribor a pravidelný účastník skupinových fáz európskych pohárov Dinamo Záhreb.

V generálke na novú sezónu vyzveme českého prvoligistu FC Fastav Zlín, hrať sa bude 30. júna o 20:00 na Tehelnom poli.

Prvý zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov je na programe 7./8. júla. Súpera spoznáme na žrebe 15. júna.

„Do prípravy sa zapoja aj hráči, ktorým sa skončili hosťovania, rovnako aj tí, ktorých sme si zazmluvnili už počas skončenej sezóny. Už v závere uplynulého ročníka s nami trénoval mládežnícky reprezentant Marián Chobot, na prvom zraze sa bude hlásiť aj David Hrnčár. Ďalšie pohyby v kádri sú v štádiu riešenia, prestupové okno ešte nie je otvorené. O príchodoch či odchodoch budeme informovať v čase, keď budú definitívne dotiahnuté,“ povedal pre oficiálny web belasých športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

Aktuálnou témou je zranenie Davida Strelca, ktorý nedohral prípravný zápas s Bulharskom. David sa vrátil na Slovensko a bude v opatere lekárskeho tímu klubu. „Podľa prvých správ má David poškodený zadný stehenný sval, rozsah natrhnutia, resp. roztrhnutia svalu budeme vedieť až po vyšetreniach. Dnes absolvuje sonografiu, zajtra magnetickú rezonanciu. Potom budeme môcť špecifikovať rozsah zranenia a dobu liečby. Samozrejme, je v opatere našich lekárov a fyzioterapeutov, sme v úzkom kontakte s reprezentačným lekárom. V klube vyvinieme maximálne úsilie, aby bol David čím skôr fit,“ doplnil Richard Trutz.

Program letnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava

7. júna: úvodný zraz (režim v bubline, bez prítomnosti verejnosti a médií)

9. júna – 15. júna: kondičné sústredenie v Šamoríne (režim v bubline)

17. júna – 25. júna: herné sústredenie v rakúskom stredisku Bad Tatzmannsdorf

19. júna: SV Kapfenberger (Rakúsko) – ŠK Slovan (v rámci sústredenia)

22. júna: NK Maribor (Slovinsko) – ŠK Slovan (v rámci sústredenia)

24. júna: Dinamo Záhreb (Chorvátsko) – ŠK Slovan (v rámci sústredenia)

30. júna o 20:00 na Tehelnom poli: ŠK Slovan – Fastav Zlín (Česko)

Pridaj komentár