Káder hokejistov Slovana je stále otvorený, svoje povie aj Covid automat

Od pondeľka sa hokejistom Slovana začína ďalšia časť letnej prípravy. V tejto fáze už bude mužstvo trénovať v kompletnom zložení, aj keď ešte zrejme nie v definitívnom, keďže sa očakáva príchod jedného, možno dvoch hráčov.

Ako prvý priletí z legionárov brankár Kristers Gudlevskis, pre ktorého to bude druhá sezóna v belasom. Krátko po skončení tej predchádzajúcej zažili Gudlevskisovci radostnú udalosť, keď sa im narodilo prvé dieťa. Kristers sa bude chcieť hneď od začiatku zhostiť pozície jednotky v bránkovisku.

V pondelok ráno po 8:00 h priletia na viedenský Schwechat v krátkom časovom slede za sebou zvyšní piati legionári – Brant Harris, Matt Mackenzie, Joona Jääskeläinen, Andrew Yogan a William Rapuzzi. Všetci by mali patriť medzi opory mužstva a jeho rozdielových hráčov, ráta sa s nimi do prvých dvoch formácií.

Pred začiatkom spoločnej prípravy má realizačný tím pod zmluvou 4 brankárov, 10 obrancov a 20 útočníkov, čiže až 34 hráčov. To nebolo v minulosti úplne bežné. Pritom ani samotný realizačný tím ešte nie je kompletný. K hlavnému trénerovi Robertovi Dömemu, asistentovi Jánovi Lipianskemu, trénerovi brankárov Petrovi Skrabeljovi, kondičnému trénerovi Robertovi Berešovi a videoanalytikovi Pavlovi Rybárovi od 1. augusta pribudne ešte jeden asistent trénera, ktorého meno klub oznámi na budúci týždeň.

Generálny manažér Maroš Krajči sa netají ambíciou doplniť a najmä posilniť káder ešte o jedného obrancu a jedného útočníka. Ani jeden by nemal byť iba do počtu, resp. na prehĺbenie konkurencie.

„Veľmi starostlivo vyberáme obrancu ľaváka do prvých dvoch párov. Chceme, aby bol rovnako kvalitný na oboch stranách ihriska. Pozreli sme si už stovky minút videoanalýz možných adeptov. Nechceme kúpiť mačku vo vreci, ale obrancu, ktorý s nami úspešne odohrá celú sezónu až do posledného zápasu. Zároveň musíme v tejto súvislosti zobrať na vedomie, že zranenie Patrika Bačika zo semifinále vo Zvolene bolo natoľko vážne, že si vyžiada liečenie a rehabilitáciu takmer až do konca kalendárneho roku„, povedal pre klubový web generálny manažér klubu Maroš Krajči.“

K prípadnému doplneniu útoku sa generálny manažér vyjadril o čosi zdržanlivejšie: „Otvorene sa s akcionármi o tom rozprávame, v interných diskusiách už padli veľmi známe a atraktívne mená. Do veľkej miery však takýto angažmán závisí od toho, či budeme musieť hrať zápasy pred max. 500 divákmi, ako je to teraz, alebo sa poslanci dohodnú na uvoľnení opatrení a športového COVID automatu. Nedáva totiž žiadny zmysel, aby sme do extraligy pritiahli povedzme najdrahšieho hráča, a ten potom korčuľoval pred pár stovkou divákov. A to ani v storočnicovej sezóne.“

Belasí začnú záverečnú fázu predsezónnej prípravy v stredu 28. júla. Ešte do začiatku extraligy odohrajú minimálne 10 zápasov, z toho 3 prípravné, 3 na turnaji v Michalovciach a 4 v skupinovej fáze Champions Hockey League. Nateraz uvažovaný začiatok extraligy sa spomína okolo dátumu 24. september.

Pridaj komentár