Pohyb v kádri Slovana pred prvým zápasom s Young Boys Bern

Už v stredu čaká na Slovan prvý zápas druhého prodkola Ligy majstrov, súperom belasých bude Young Boys Bern. Výkop je naplánovaný na 20.30. Tréner belasých Vladimír Weiss st. na utorňajšej predzápasovej tlačovej konferencii zdôraznil, že v klube je tlak na víťazstvo v každom stretnutí, hoci tentoraz jeho zverenci čelia pätnásťnásobnému majstrovi Švajčiarska, ktorý v predchádzajúcej sezóne získal titul s 31-bodovým náskokom.

Podobne ako na Slovane, aj v Berne prišiel do klubu nový tréner. Je ním nemecký tréner David Wagner, ktorý v minulosti koučoval Huddersfield Town a FC Schalke 04. Takisto Weiss st. sa považuje za „nového“ trénera, na lavičku Slovana zasadol v závere minulého ročníka: „Je tam nový tréner, pôsobil v Anglicku, Nemecku. Jeho pečať je očividná, jeho tímy vysoko napádajú a väčšinu zápasu chcú odohrať na súperovej polovici ihriska. Na to sa musíme pripraviť. Pozerám sa na moje mužstvo, musíme mu dať našu tvár podľa toho, na čo hráči majú. Chceme hrať sebavedomejšie ako v predchádzajúcom zápase,“ povedal pre klubový kanál Weiss st. a pokračoval, „V tomto klube si v každom zápase pod určitým tlakom, pretože v tomto klube musíš vyhrávať. V dvojzápase s Írmi sme boli favoritom, potvrdili sme to postupom, ale nebolo to ľahké. Pred Young Boys nebudem hovoriť, či sú oni favorit, alebo my hráme doma. Švajčiarska liga je kvalitnejšia ako naša, o tom sa nemusíme baviť. Švajčiarska reprezentácia je v rebríčku vyššie ako slovenská. My sa ich však nebojíme, sami uvidíme, na čo máme. Pôjdeme bojovať o postup, prvý zápas máme doma a budeme sa snažiť vyhrať.“

Slovan v prvom dvojzápase prešiel cez Írskeho majstra Shamrok Rovers. Najmä v druhom zápase Slovan nepredviedol výkon, aký si Vladimír Weiss predstavoval. „Noví hráči neboli takí uvoľnení, ako ich poznám. Nenazval by som to stresom, ale pracovnou zodpovednosťou voči klubu a voči mne. Verím, že najskúsenejší hráči budú zajtra najlepšími hráčmi. Nechcem nikoho uraziť, ale nebral som ich na to, aby hrali proti Pohroniu, Seredi. Bral som ich sem na takéto zápasy, aby pomohli k postupu,“ zdôraznil lodivod Slovana.

foto skslovan.com

Počas tlačovej konferencii Vladimír Weiss st. potvrdil záujem o dvoch slovenských futbalistov, ako aj o reprezentanta Severného Macedónska Tihomira Kostadinova z MFK Ružomberok. „Nepodarilo sa nám dotiahnuť všetky transfery, ktoré sme chceli. Jeden hráč, ktorý tu už mal byť, nás oklamal. Ide to na môj vrub, ja som ho veľmi chcel, mal tu byť už na zajtrajší zápas, no nedodržal slovo,“ hovorí Weiss. V kádri prichádza k zmenám aj smerom von. Kenan Bajrič podľa slov Vladimíra Weissa odišiel na hosťovanie na Cyprus, do klubu FC Pafos, ktorý trénuje bývalý tréner Slovana Darko Milanič. Erik Daniel pravdepodobne zamieri na hosťovanie do Poľska.

Titulná foto: SK Slovan.com

Pridaj komentár