Kontumovať zápas? Vážne?

V hokejovej extralige máme za sebou len prvý zápas a už to v jej zákulisí vrie. Áno, Slovan nedodržal podmienky platné pre sezónu 2021/2022. Porušil tak pravidlá a mal by byť nejakým spôsobom potrestaný. Je tu však viacero  ALE a to poriadne veľkých.

V prvom rade, podmienky porušili vlani aj Michalovce. Trenčín sa osopil na ligovú radu, ligová rada na Michalovce, Michalovce vzápätí vyhlásili, že oni nič, oni muzikanti. A prípad išiel k ľadu. Veď kam inam.

Tentokrát však k ľadu nepôjde nič, pretože Slovan. A na nohách sú všetci majitelia a manažéri klubov. Horlivo aj s nasadením života idú po kontumácii najmä dvaja z nich, ale pre možnosť rôznych ťahaníc, vyhrážok a nebodaj aj trestného oznámenia za ohováranie vám ich mená neprezradíme. Ale ak sa zamyslíte, tak predpokladáme, že trafíte ich mená na prvý, maximálne na druhý raz.

Myslieť si, že ak sa Slovan dopustil prehrešku voči smerniciam schválne, je naivné. Do prvého zápasu dal klub nemalé množstvo peňazí, nastúpil v špeciálnych dresoch, predstavil novú hymnu. A povedzme si, že fanúšik mal aj športový zážitok. Slovan prehral Duklu úplne jasne, dve  tretiny bol dominantný. Ak by mal prísť o body po takomto výkone, to by bolo veľmi smutné.

Posledné ALE je však najzarážajúcejšie. Maslo na hlave má totiž v prvom rade Slovenský zväz ľadového hokeja. Na jeho webe svietila smernica pre sezónu 2021/2022 kde sú podmienky napísané tak, ako sa nimi riadil aj Slovan. Neskôr dali na web novú smernicu s už upravenými údajmi. Tú pôvodnú sme si však stihli „cvaknúť“ a môžete si sami pozrieť, že nefabulujeme. Slovan sa riadil podľa nej, bodka.

V neposlednom rade je tu ešte aj APHK. Spoločnosť, ktorá pofidérne vznikla vlani a ktorá združuje účastníkov najvyššej súťaže, má so Slovanom nevyrovnané účty. Slováci sú známi tým,  že rýchlo zabúdajú, ale na toto zabúdať v prípade fanúšika Slovana nemožno. Len si spomeňte vlaňajšie naťahovačky ohľadne vysielacích práv, ktoré skončili na súde. Pred sezónou zavolala APHK Slovan iba na jedno stretnutie, no nie na to, kde sa riešila športová časť. O vzniku novej smernice teda ani klub nemal odkiaľ vedieť a riadil sa smernicou webu. Pripomíname, že smernicou, ktorá je aj na obrázku a bola na webe.

Podľa našich informácií sa má rozhodnúť vo štvrtok. Ligová rada v zložení Imre Valášek (riaditeľ klubu HC Nové Zámky), Miroslav Šatan a Rastislav Konečný (SZĽH) by mala vyniesť ortieľ. Zostáva veriť, že práve zástupcovia zväzu Slovan podržia tak, ako podržal Slovan ich pri nedávnej hrozbe odčlenenia 10 klubov zo súťaže. Ani na toto prosím nezabúdajme.

Nenabádame nikoho k tomu, aby Slovanu urobil protislužbu. Ale ak by mal každý na každého ukazovať prstom, to by neviedlo k ničomu. V tomto prípade sa musí každý pozrieť do zrkadla a sebareflexne uznať, že pochybil. Či APHK, či zväz. Ak Slovan porušil smernicu, treba ho potrestať. Ale nie takto nedôstojne a stoj čo stoj. V tomto prípade nie je vina jasná a už vôbec nie zámerná. Klub pred sezónou postavil do 1. ligy svoje béčko, kde je kopa mladíkov. Ak by Slovan nechcel dávať šancu mladým a nechcel by si vychovávať talenty, nenaleje toľko peňazí do tohto projektu. Takže naozaj stačí len trochu logického myslenia.

Čo dodať na záver? Hádam len to, že všetkým zúčastnením v tomto procese držíme palce.

Pridaj komentár