ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 4:1 (3:1)

Góly: 18. Mészáros, 35. a 45. Zreľák, 75. Soumah – 14. Pillár

Slovan: Krnáč – Kotula (46. Niňaj), Saláta, Gorosito, Čikoš – Milinkovič, Simovič, Štefánik (46. Lásik), Mészáros – Soumah, Zreľák (85. Ďuriš)

Senica: Šulla – Opiela, Pavlík, Pillár, P. Čermák (65. Pittner) – Hušek, Kóňa – Dolný (67. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška (86.Komara) – Majtán

Žltá karta:  Opiela (SE)

Rozhodovali: Sedlák – Vorel, Poláček

Diváci: 893

Slovan ako prvý dobre zakombinoval už v tretej minúte. Ale po ose Milinkovič – Soumah- Zreľák sa skóre nemenilo. Prvýkrát v zápase musel Šulla zashovať v 8. minúte, Zrelákovu strelu z diaľky poľahky kryl. V 13. minúte zahrávali Seničania priamy kop, lopta sa odrzaila na roh, po ktorom poslal hostí do vedenia Pillár. Odpoveď belasých prišla už o pár minút. Zreľák vysunul do dobrej šance Mészárosa, ktorý vyrovnal. V 22. minúte vystrašil Krnáča Hlohovský, ktorého strela skončili na žrdi. V 35. minúte po nedorozumení hosťujúcej obrany získali belasí zadarmo roh. Vo vápne sa najlepšie zorientoval Adam Zreľák, ktorý poslal Slovan do vedenia 2:1. V 43. minúte opečiatkoval Milinkovič žrď.  Vzávere prvého polčasu prišla pekná akcia Slovana. Po pravom krídle potiahol loptu dobre hrajúci Mészáros, jeho nadýchaný center poslal do siete hlavou Zreľák – 3:1.

V úvode druhého  polčasu prišli na ihrisko Niňaj a Lásik. Slovan si bol vedomí svojho dvoj-gólového vedenia, umne držal loptu na svojich kopačkách.Po hodine hry mohol pridať štvrtý gól Slovana Čikoš, brankár Šulla jeho strelu bravúrne kryl. Slovan sa snažil navýšiť svoj náskok hlavne po brejkových situáciach. Chýbalo málo, napriek tomu riedko zaplnené tribúny ocenili snahu belasých potleskom. V 75. minúte sa predral obranou hostí Soumah, ktorý prízemnou strelou prekonal Šullu. O pár minút mohlo byť 5:1, ale Zreľákovu akciu s Mésárosom zastavil ofsajd. Slovan si po výhre 4:1 pripísal na svoje konto veľmi dôležité tri body do ligovej tabuľky.

Ján Švehlík (tréner Slovana): „Súper vstúpil do zápasu lepšie ako my. Na príprave sme si povedali, že budeme agresívni, ale spočiatku sa nám to nedarilo. Znova sme dostali gól po štandardnej situácii, nad tým sa budeme musieť zamyslieť. Potom sme predviedli viacero pekných futbalových akcií a zaslúžene sme otočili skóre. Som rád, že to tam Adamovi konečne začalo padať. V druhom polčase sme hru kontrolovali, mali sme tiež niekoľko dobrých šancí, z ktorých sme mohli náskok zvýšiť. Napokon sa to aj štvrtým gólom podarilo. Predsa len, 120 minút z pohárového finále sa muselo prejaviť na kondícii súpera. Naším taktickým zámerom bolo využiť to, čo nám v druhom polčase vychádzalo a napokon sme ešte mohli výsledok prikrášliť.“