FK Krasnodar – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

Žltá karta :Mamaev

FK Krasnodar : Dykan – Jędrzejczyk, Sigurdsson, Granqvist (C), Kalešin – Gazinski (83.Strandberg) – Mamaev (68. Ahmedov), Pereyra – Smolov (62 Laborde), Wanderson – Ari

ŠK SlovanMucha – Kotula, Hudák, Saláta, Podaný – Sekulič, González (81. Štefánik) – Mészáros (60. Oršula), Milinkovič (C) – Zreľák (73.Kubík) – Vittek

Rozhodca: H. Özkahya – Ç. Satman, E. Kan (Turecko).

Od prvej minúte držali taktovku domáci, ktorí nepúšťali Slovan k lopte. V 10.minúte bol blízku ku gólu Smolov, Hudák zablokoval jeho strelu na roh. v 15. minúte v strede ihriska zabojoval Vittek, poslal do šance  Milinkoviča, Slovan prvýkrát preveril obranu Krasnodaru. V 25. minúte sa po Vittekovej akcii dostal k strele Mézsáros, Dykan s ňou nemal problémy. Domáci boli aktívnejší, svoje útoky ťahali hlavne stredom ihriska, obrana Slovana bola pozorná. V 39. minúte musel zasahovať po Ariho strele Mucha, vzápätí sa dostal do protiútoku Zreľák, ktorého na zem poslal Kalešin, píšťalka Turka Özkahya ostala nemá. V závere polčasu zahrával Krasnodar priamy kop, gólom do šatne poslal domácich do vedenia Švéd Granqvist.

Slovan začal druhý polčas odvážne, Robért Vittek prízemnou strelou ohrozil Dykana. Vzápätí čistú šancu nevyužil Milinkovič, ktorého šanca letela vysoko nad. Odpoveď Krasnodaru prišla okamžite, Pereyrovu strelu zastavil Saláta. V 58. minúte prišla rýchla akcia domácich, Mucha zastavil Ariho v pokutovoom území za cenu faulu. Pokutový kop premenil Mamaev, ktorý zvýšil na 2:0. Slovan hral v druhom polčase lepšie, Krasnodar ho napriek tomu do gólových šancí nepúšťal. Pätnásť minút pred koncom mohol o zápase rozhodnúť Wanderson, ktorého strelu výborným zákrokom zneškodnil Mucha. Pár minút pred koncom mali dva góly na kopačke Ari s Wandersonom. Slovanu sa v závere zápasu nepodarilo skorigovať stav, veľkú šancu nevyužil Kubík.

Ohlasy k zápasu, zdroj: skslovan.com

Dušan Tittel (tréner Slovana): „Hráčov sme pripravovali na ťažký zápas s výborným súperom, čo sa len potvrdilo. Víťazstvo domácich o dva góly je vzhľadom na priebeh spravodlivé. Domáci boli lepší, vypracovali si viac šancí. Mrzí ma, že proti takému kvalitnému tímu sme oba góly dostali zo štandardných situácií a že z našich príležitostí sme nestrelili ani jeden gól, ktorý by bol pre nás veľmi dôležitý do odvety. Na to, že defenzíva nastúpila vo veľmi improvizovanom zložení, to zvládla celkom dobre. Situácia bola kritická predovšetkým v strede poľa, Mauro Gonzalez či Boris Sekulič, ktorý prvýkrát nastúpil na poste defenzívneho stredopoliara, ma však svojím výkonom príjemne prekvapili. Nechcem ale vyzdvihovať jednotlivcov. V našom tíme boli aj ďalšie dobré výkony. Ako som však už povedal, súper bol lepší.“

Oleg Kononov (tréner Krasnodaru): „Dali sme dva góly, mohli sme aj viac, ale s víťazstvom 2:0 sme spokojní. Slovan bol kvalitným súperom, ktorý si tiež vytvoril šance. Podarilo sa nám udržať čisté konto, čo je pred odvetou veľmi dôležité. O postupe sa rozhodne až v Bratislave.“

3 thoughts on “Prvý zápas pre Krasnodar

• 30. júla 2015 at 22:55

Ten faul na Zreláka mohla byť kludne červená karta a iná zápas, ale takto sme na nich proste nemali.
    Zahodili sme šancu, ktorá sa núkala neefektivitou domácich, aj my sme mohli dať gól na 2:1 a mohlo to byť oveľa zaujímavejšie „doma“, teraz je to scifi – dostaneme jeden a môžme ísť na pivo.
    Ešte by ma zaujímal prínos Kubíka pre tím.