Kraj obrany vystužil Grék Vasileios Pliatsikas

Bratislavský Slovan ohlásil zaujímavú posilu. Do klubu prichádza odchovanec aténskeho futbalu Vasileios Pliatsikas, ktorý prestúpil v roku 2009 z AEK Atény do nemeckého popredného klubu Schalke 04, kde strávil viacero sezón. Nasledovalo hosťovanie MSV Duisburg a následne obrat smerom na východ. Do Slovana prichádza z Metalurgu Doneck, hoci medzi pôsobeniami na Ukrajine si vyskúšal i hru v drese rumunského tímu Astra Giurgiu. Informáciu priniesol oficiálny web klubu.

Pliatsikas má na konte dvadsať štartov v gréckej reprezentácii do devätnásť rokov, dvanásť súbojov v drese gréckej U21 a päťkrát sa predstavil aj medzi seniormi. Do Slovana prichádza za účelom zefektívnenia defenzívnych činností na pravej strane obrany a svojou bojovnosťou a agresivitou by mal byť i vítanou posilou pre podporu krídelných priestorov.

„Po odchode Erika Čikoša bola jedna z našich priorít vyriešiť post pravého obrancu. Pliatsikasa sme dlhšiu dobu analyzovali z jeho predchádzajúcich pôsobísk. Na základe pozitívnych výsledkov analýz sme ho pozvali na prvé sústredenie do Turecka, kde sme si hráča dôkladne otestovali. Výsledky testov nám preukázali, že Pliatsikas prišiel výborne fyzicky pripravený. Počítame s ním do základnej zostavy na spomínaný post pravého obrancu a veríme, že jeho medzinárodné skúsenosti a kvalita nám pomôže pozdvihnúť úroveň defenzívy mužstva. Zároveň rád by som informoval verejnosť, že v najbližších dňoch by sme sa mali posilniť o ďalších kvalitných hráčov,“ vyjadril sa krátko po podpise zmluvy viceprezident a člen predstavenstva Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár