Ľadová plocha Zimného štadióna Ondreja Nepelu sa zmení

Domáci ľad hokejistov HC SLOVAN Bratislava sa tak vracia k pôvodnému tzv. fínskemu rozmeru, na ktorom sme nastupovali v posledných ročníkoch v KHL, až do organizovania svetového šampionátu v roku 2019. Práve vrcholné svetové podujatie, ktoré sa uskutočnilo v mestách Bratislava a Košice sa podľa platných pravidiel IIHF muselo hrať na širšom klzisku o rozmeroch 60 m na dĺžku a 30 m na šírku.

Na kongrese IIHF v Ríme v roku 2019 delegáti hlasovaním rozhodli, že od roku 2022 sa budú hrať majstrovstvá sveta a tiež olympijský turnaj v Pekingu na ľadových plochách s rozmermi NHL, t.j. 60 x 26 m, namiesto doterajších 60 x 30 m.

„Hlavná ľadová plocha v aréne Ondreja Nepelu bude mať opäť rozmer 60 x 28 m, teda rovnako ako v posledných ročníkoch nadnárodnej KHL. Reagujeme tak na rozhodnutie IIHF postupne zužovať ľadovú plochu, ako aj na skladbu nášho kádra a štýl hry, ktorým sa chceme prezentovať. Hokej sa na menšom klzisku zrýchli, bude fyzicky náročnejší a tiež atraktívnejší pre divákov,“ povedal pre oficiálny web klubu generálny manažér HC SLOVAN Maroš Krajči.

Práce na zúžení začali v úvode aktuálneho týždňa, od pondelka 24. mája, a budú trvať šesť týždňov. Ľadová plocha bude pripravená pre potreby prvého tímu HC SLOVAN na začiatku spoločnej prípravy na ľade, t.j. od 28. júla, ako aj na plánované prípravné stretnutia v domácom prostredí pred štartom ročníka 2021/2022.

V areáli Zimného štadióna Ondreja Nepelu sú okrem hlavnej ľadovej ploche aj dve tréningové plochy, širšia s fínskym rozmerom ľadu 60 x 28 m, užšia s rozmerom NHL 60 x 26 m.

Pridaj komentár