Realizačné tímy mládežníckych kategórie HC Slovan

Vedenie klubu bude v sezóne 2021/22 stavať na svojich tréneroch z predošlej sezóny doplnených o nové mená. Najstaršia kategória belasých po našich mužoch, ktorá v novej sezóne disponuje až 42 hráčmi, bude mať na striedačke tandem Richard Kapuš – Marek Babič. Dvaja skúsení tréneri sa budú snažiť vrátiť juniorku opäť medzi najlepšie mužstvá v tejto kategórii. 

Nové meno Marek Babič prichádza do Slovana z Talianska, kde naposledy viedol tím Pergine U17. Rodák z Bratislavy takmer celý život strávil ako hráč, respektíve tréner v Kanade. „Do Slovana ma priviedol športový manažér mládeže Miro Lažo. Slovan má v zahraničí stále zvučné meno. Som tu veľmi rád. Je to moje mesto, moja kultúra a ľudia, s ktorými budem rád spolupracovať,“ povedal pre oficiálny klub belasých Marek Babič Asistent hlavného trénera Richarda Kapuša, ktorý má na starosti predovšetkým obrancov, sleduje dianie aj okolo klubu HC SLOVAN. „Vnímam to, že Slovan bude oslavovať v novej sezóne sto rokov. Na svete je málo klubov, ktoré môžu oslavovať takýto významný míľnik. Som hrdý, že môžem byť toho súčasťou.“

Tréner Marek Babič prináša do tímu nové tréningové prvky, ktoré si už chlapci stihli vyskúšať aj na ľade. „Ja nie som tréner, ktorý na tréningu len postáva. Cítim v sebe ešte hráčsku mentalitu. Rád sa na tréningu hýbem a ukazujem chlapcom cvičenia. Chcem chlapcom prinášať energiu a vášeň, aby chodili šťastní na zimný štadión. Naším cieľom v nadchádzajúcej sezóne bude samozrejme víťazstvo v súťaži. Pre mňa však bude víťazstvom, keď uvidím, že sa chlapci niečo nové naučili a posunulo ich to ďalej v ich rozvoji.“ 

Dorast belasých povedie opäť Michal Dostál, spolupracovať s ním bude taktiež bývalý hráč Slovana Michal Hreus, ktorý v tejto vekovej kategórii bude už druhý rok. Dorastenci v poslednej sezóne prerušenej pre pandémiu COVID 19 nedohrali základnú časť súťaže. V predchádzajúcich dvoch rokoch síce vždy vyhrali základnú časť, vo vyraďovacej fáze však svoju dominanciu nepotvrdili.

Aj v dorasteneckej kategórie disponuje momentálne HC SLOVAN širokým kádrom hráčov. Preto bude v kategórii účinkovať ešte jedno mužstvo, a to v v 1. lige dorastu, pod vedením skutočne slávneho trénerského tandemu Zdeno Cíger – Miroslav Miklošovič.

Na úspešné sezóny kadetov bude chcieť nadviazať dvojica trénerov Michal Macho a Jaroslav Obšut. Kategória kadetov patrí k najúspešnejším v klube, keď sa v posledných troch sezónach radovala z majstrovského titulu.

V kategórii starších žiakov, pod ktorú spadajú hráči ôsmeho a siedmeho ročníka, bude pôsobiť hlavný tréner Richard Horský s asistentmi Romanom Liškom a Milošom Smoleniakom.

Mladších žiakov (5. – 6. ročník) povedie ako hlavný tréner Michal Haršányi s asistentom Michalom Horským. Štvrtý a tretí ročník prípravky (HP4 a HP3) povedie trojica trénerov Peter Ďuriš, Patrik Kratochvíla a Marek Srnec. Najmladšie talenty hokejového Slovana, prvý a druhý ročník prípravky (HP1 a HP2), budú mať pod dohľadom tréneri Tibor Hauser, Martin Mihálik a Christián Kraus.

Trénermi mládežníckych brankárov na nadchádzajúcu sezónu budú Dominik Guriš a Marek Srnec.

Pridaj komentár