V nádhernom zápase, belasí s bodom (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 1:2  (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 52. Barker – 7. Koskiranta (Barabanov), 65. Ketov (Chochriakov)

HC Slovan Bratislava: Garnett (Brust) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Kozák – Kašpar, Nedorost, Viedenský – Jeglič, Tičar, Nagy– Surový , Protaseňa, Bartovič – Skalický, Lušňák, Petráš.

SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Čudinov , Belov, Zubarev, Jakovlev, Kutejkin, Chafizulin, Judin, Rukavišnikov – Barabanov, Koskiranta, Lindström – Burdasov, Šipačov, Dadonov – Arťuchin, Kablukov, Ketov – Dergačiov, Chochriakov, Ponikarovský

Rozhodovali: Odinš (LOT), Ravodin – Tomilov, Gordenko, Vylúčenia: 6:5 navyše Chudinov 10 min. osobný trest.

Diváci: 10 055

Vypredaný štadión sledoval od prvej minúty útočný hokej. Lepší úvod mali hostia, keď v oslabení unikol Kiskoranta. Garnett svojim zákrokom odštartoval svoj výborný výkon v zápase. Petrohrad bol v zápase aktívnejší, za čo sa dočkal vedúceho gól. Po buly sa pred Garnetta natlačil Koskiranta. Šance na vyrovnanie si vytváral aj Slovan, ale strely Švarného i Nováka za Ježovom neskončili. Slovan sa v závere prvej časti tlačil pred bránu súpera.Gólom sa neskončila ani súhra Nedorosta s Kašparom.

V druhej  časti Slovan zvýšil aktivitu. Ježov bol v plnej permanencii, vyriešil viacero sporných situácii.  Vyrovnávajúci gól visel na vlásku. Odkrytú bránu netrafil v super šanci Tičar. Po ňom stroskotal na Ježovovi aj Viedenský. Tlak Slovana prerušilo Nedorostovo vylúčenie. V presilovke SKA zvieral Slovan, ale ten sa oslabeniu ubránil.  V samom závere nepridal gól do šatne Nagy, ktorý strelou švihom preveril pozornosť brankára hostí.

Obrovskú možnosť vyrovnať dostali belasí hneď v úvode tretej tretiny. Hrali dve presilovky za sebou, na Ježova vyslali viac nebezpečných striel. SKA odolal,aby si v zápätí zahral dlhú presilovku o dvoch hráčov.  Slovan sa výborne bránil, Garnett s prehľadom vyriešil dve nebezpečné situácie pred bránou. V 52. minúte sa kuriozného vyrovnávajúceho gólu dočkali belasí. Barkerovu strelu od mantinelu si do brány zrazil Ježov. Hostia chceli v Bratislave vyhrať, preto v závere zatlačili Slovan, Ketov v šanci minul.

V predĺžení prečkal Slovan oslabenie, aby z jednej z posledných akcii zápasu rozhodol o extra bode pre SKA Ketov.