Maroš Krajči už nie je manažérom Slovana, náhrada bude známa o niekoľko týždňov

To, o čom sa už šepkalo dlhší čas, sa napokon potvrdilo. Maroš Krajči opúšťa po sedemnástich rokoch post generálneho manažéra hokejového Slovana Bratislava.

HC SLOVAN Bratislava zároveň dementuje informáciu, ktorú v utorok vydal denník Plus jeden deň a prevzala väčšina médií. “Nie je vôbec pravda, že novým generálnym manažérom a predsedom predstavenstva bude pán Radovan Okenka. Náhradu za Maroša Krajčiho nebude jednoduché nájsť, verím však, že nové personálne riešenie predstavíme do niekoľkých týždňov,”  potvrdil J. Široký ml. pre klubový web HC.

Na post generálneho manažéra Slovana oficiálne nastúpil 1. mája 2000. Pod jeho vedením belasí vyhrali šesťkrát slovenskú ligu, raz Kontinentálny pohár. Do Bratislavy sa mu podarilo prilákať kluby NHL New York Rangers a Tampa Bay Lightning, pred piatimi rokmi dotiahol rokovania o vstupe mužstva do Kontinentálnej hokejovej ligy. Krajči mal Slovan ako „dieťa“ a dával mu srdce. Dokázal do klubu priviesť hráčov ako Zdeno Cíger, Miroslav Šatan, Ľubomír Višňovský, Andrej Sekera, Andrej Meszároš či Marek Svatoš. V poslednom čase však údajne bojoval v klube na niekoľkých frontoch, čo mu uberalo síl. Maroš Krajči začínal ako taxikár, neskôr podnikal v zahraničnom obchode. Najprv veľa dosiahol v riadení na klubovej úrovni a neskôr ako manažér celej súťaže vo funkcii šéfa predstavenstva Pro-Hokej, a.s.

“V Slovane prebiehajú plynule prípravy na novú sezónu v KHL. K prioritám patrí predĺženie spolupráce s generálnym partnerom, sledovanie nových posíl a príprava zmlúv po 1.5.2017, ako aj príprava na začiatok predpredaja sezónnych vstupeniek 2017/18,” povedal člen predstavenstva Juraj Široký ml.

 

Pridaj komentár