Slovan si v drafte vybral štyroch Slovákov

V MOSKVE SA NA ZAČIATKU TÝŽDŇA USKUTOČNIL UŽ TRADIČNE DRAFT NOVÁČIKOV KHL, MUŽSTVÁ VYBERALI HRÁČOV Z ROČNÍKOV 1999. SLOVAN SIAHOL AŽ PO TROCH RODÁKOCH Z BRATISLAVY.

HC SLOVAN Bratislava zastupoval v hlavnom meste Ruska výkonný riaditeľ klubu pre KHL Alexej Jaškin, ktorý sa s generálnym manažérom Marošom Krajčim zúčastní dnes rovnako v Moskve na slávnostnom galavečeri pri príležitosti ukončenia ôsmeho ročníka súťaže.

V prvom kole draftu ohlásil HC SLOVAN Bratislava útočníka Adama Rúžičku. Sedemnásťročný center začínal s hokejom v bratislavskom Ružinove, v doraste sa potom presunul do nášho klubu. Od sezóny 2014/15 pôsobí robustný center (194cm, 95kg) v českých Pardubiciach, kde sa už vo svojom mladom veku stabilne presadzuje v juniorskej kategórii. Ružička takisto patrí medzi stabilných členov slovenskej reprezentácie, v aktuálnom ročníku si pripísal štarty za výber sedemnástok, predstavil sa aj na svetovom šampionáte do osemnásť rokov.

Druhým vybratým hráčom je zatiaľ len šesťnásťorčný obranca Martin Fehérváry, aktuálne hrajúci za juniorsky celok švédskeho Malmö Redhawks. Bratislavský odchovanec pôsobí na severe Európy už dve sezóny, v uplynulej dokonca odohral štyri stretnutia v najvyššej švédskej súťaži SHL. Fehérváry obliekol slovenský dres v prípravných stretnutiach slovenskej reprezentácie do sedemnásť rokov, štartoval aj na šampionáte osemnástok.

V treťom kole siahol HC SLOVAN Bratislava po hráčovi HC Oceláři Třinec a slovenskom reprezentantovi Milošovi Romanovi. Hokejista hrajúci na pozícii centra nastupuje vo výberoch Slovenska už od svojich šestnástich rokov, v nedávno skončenej sezóne sa rovnako ukázal na šampionáte do osemnásť rokov. Na klubovej úrovni patrí Roman medzi veľké opory Třinca, v ročníku 15/16 si pripísal v 44 zápasov 47 bodov.

Štvrté kolo draftu vymenili belasí so Sibirom Novosibirsk za práva na českého útočníka Tomáša Kubalíka a vyberali tak až v piatom kole, keď ukázali na ďalšieho Bratislavčana Filipa Krivošíka. Dobre stavaný krídelník (193cm, 90kg) sa po skvelej klubovej sezóne a účasti na svetovom šampionáte osemnásťročných presúva rovnako na sever Európy, kde bude nastupovať za HPK Hämeenlinna.

Draft nováčikov pre nadnárodnú KHL sa v aktuálnej podobe konal naposledy, o jeho ďalšom osude rozhodne vedenie súťaže počas nadchádzajúceho ročníka.

Zdroj: hcslovan.sk

Pridaj komentár