Medved do Poľska

Ak sa nestane nič neočakávané, novým hráčom „Bielej hviezdy“ bude Žan Medved, ktorý aktuálne absolvuje zdravotnú prehliadku vo Wisle Krakow. Dvadsaťjedenročný hráč sa sťahuje do Ekstraklasy zo Slovana Bratislava, kde bude hosťovať do 30. júna 2021. Informuje portál transfery.info

„V našom systéme na jedného útočníka má David Strelec výbornú formu a predpokladali sme, že Žan Medved by pri ňom mal nižšiu minutáž. Účelom hosťovania je, aby Žan pravidelne hrával a mohol bojovať o miesto v nominácii na majstrovstvá Európy do 21 rokov, kde môže byť prvým slovinským útočníkom. Hosťovanie nezahŕňa žiadnu opciu ani predkupné právo. So Žanom máme platný kontrakt, dlhodobo s ním počítame a veríme, že si zahrá na domácom šampionáte, a zároveň príde v lete ešte v lepšej forme, aby nám pomohol v novej sezóne,“ povedal pre oficiálny klub belasých generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Wisla nebol jediným klubom z Poľska, ktorý sa zaujímal o jeho služby. Záujem mal aj Lech Poznaň, ale rozhodol sa, že nebude robiť konkrétnejšie kroky.

Dvadsaťjedenročný hráč by sa nemal v novom tíme cítiť sám. Bude môcť rátať s podporou Stefana Savica. Obaja hráči majú vo svojom životopise Olimpia Ljubljana. Jeho trénerom bude na Slovensku dobre známy Peter Hyballa.

Titulná foto zdroj skslovan.com

Pridaj komentár