Mládež v rukách Slovanistov

Ako sme vás nedávno informovali, na Slovane sa konal výber chlapcov do prípraviek. V tréningovom centre belasých sa zišli nádejní futbalisti narodení v roku 2009, resp. 2010. Tútorom podujatia bol niekdajší výborný futbalista Slovana, dvojička Petra Dubovského, šéf tréner mládeže – Ondrej Krištofík.

Pre nás je potešiteľné, že viacerí bývalí hráči Slovana sa venujú trénerstvu, čím motivujú mladých chlapcov, ktorí ich viacerí majú za svoje futbalové vzory.

Starších žiakov (U16) vedie ako hlavný tréner Vladimír Gála, o ktorom v našom rozhovore hovoril Štefan Maixner. Vladimír patril k reprezentantom ČSSR v  mládežníckych kategóriach. So Slovanom sa stal majstrom Slovenska v doraste. V hráčskej kariére pokračoval v Liptovskom Mikuláši, Doprastave,  Devínskej Novej Vsi, Devíne a rakúskom Ostbanhe.

Ďalším hráčom, ktorý v Slovane pôsobí pri mládeži (U9) ako asistent trénera Daniela Štefánika je Michal Demeter.  Obranca, ktorý si pripísal v „21“ jeden štart, hral aj v Česku, kde obliekal dresy Jihlavy a Bohemiansu Praha. Na Slovensku tento odchovanec Artmédie Petržalka okrem Slovana odohral aj pár zápasov za Ružomberok.

Mladších žiakov  (U13) má na starosti bývalý hráč ŠK Slovan  – Michal Pančík. Dres Slovana obliekal  v sezónach 2000 až 2003, patril k pracovitým záložníkom s dobrou kopaciou technikou.  Rodák z Brezna, si  v kariére prešiel viacerými klubmi – Interom Bratislava,  1. FC Košice, Ostravou, Banskou Bystricou, aby kariéru ukončil v Podbrezovej .

Pavol Sedlák  – prežil v Slovane najväčšiu časť svojej hráčskej kariéry.  Samuel Slovák si ho ako asistenta trénera vďaka jeho poznatkom v oblasti kondičnej prípravy nevedel vynachváliť. Pavol má na starosti ako hlavný tréner kategóriu starších žiakov (U14).  V kariére si vyskúšal aj zahraničie v tureckom Rizaspore i nižších súťažiach v Rakúsku. Na Slovensku obliekal dresy Rimavskej Soboty, MFK Petržalka, Dukly Banská Bystrica  i Dunajskej Stredy.

Kategóriu (U16) mladší dorast má pod palcom Szilárd Németh. Ten, už v Slovane pôsobí na pozícii trénerských pozíciach dlhšie, na jeseň bol asistentom ŠK Slovan B. Reprezentačný útočník sa dokázal presadiť aj v zahraničí. Kde odohral zápasy v Sparte Praha,  FC Midlesborough, Racing Strasboug, Almennia Aachen. Na Slovensku, okrem Slovana vystriedal naše popredné kluby 1. FC Košice a Inter Bratislava.

Asistentom trénera ŠK Slovan B je Tibor Jančula.  V útoku belasých tvoril nerozlúčnu dvojicu s Jozefom Majorošom. Tibor začínal so Štefanom Maixnerom v ČH Bratislava, aby sa cez Dunajskú Stredu dostal do zahraničia. Hral vo Viktórrii Žižkov, SV Salzburg, Fortuna Düsseldorf, KSK Beveren,Ferencváros Budapešť.

Hlavným trénerom ŠK Slovan B je Ladislava Pecko, ktorý je poradcom aj pri A mužstve Slovana. Ladislav Pecko patrí k zlatej generácii hráčov Slovana, ktorí dokázali vyhrať Federálnu ligu, získať  na Slovensku viacero titulov. Zahraničné angažmány mu nevyšli, ako jeden z prvých hráčov bol na skúške v Španielsku, ale z prestupu do Logrones vzišlo.

 

 

Pridaj komentár