Musíme sa povzviechať a dostať sa tam, kde Slovan patrí, hovorí Roman Žitný

Roman Žitný patrí k hráčom, ktorých vedenia HC Slovan angažovalo počas reprezentačnej prestávky. Do Bratislavy prišiel z Bankej Bystrice v rámci výmeny za Alexa Výhonského. Pre Žitného je to do Slovana návrat po štyroch sezónach.

Už v lete ste boli blízko k návratu do Slovana, tentokrát sa to podarilo, aké máte pocity?

”Pocity mám super, predsa som rodený Bratislavčan a dres s orolom na hrudi je pre mňa česť.”

Slovanu sa tento rok nedarí podľa predstáv, aká atmosféra panuje v šatni po vašom príchode?

“Nálada v šatni je si myslím, že vcelku fajn. Chalani vyzerajú byť super partia. Bohužiaľ je v tíme herná kríza a miesto v tabuľke nie je také, aké by sme chceli. Musíme sa povzviechať a dostať sa tam, kde Slovan patrí, na tie najvyššie priecky.”

Vedľa koho sedíte v šatni?

“Sedim vedľa Mira Preisingera a Sama Petráša.”

Ktorí hráči zostali v kádri od doby, kedy si tu naposledy hrali?

“Z doby, keď som bol naposledy v Slovane tu je iba Michal Sersen. Rozumieť si rozumiem zo všetkými. Veľa chalanov, hlavne našich domácich poznám. S Danilom Fomynikhom a Jakubom Minárikom som hral v Nitre. Viacerých chalanov zo šatne som už poznal predtým.”

Ako vnímate trénera Růžičku, aké úlohy vám dal?

“Pán tréner Růžička má bohaté skúsenosti z hráčskej, ale aj trénerskej pozicie. Je to skusený tréner. Som tu iba krátko, ale snažím sa počúvat jeho rady a tak isto ich aj využívať na ľade. Očakáva odo mňa, aby som využíval svoje prednosti a pomohol tímu svojou produktivitou. Verim, že sa rozbehnem a budem pre tím prinosom, urobím všetko preto.”

Aké ciele si dávate?

“Ciele sú vždy len tie najvyššie. Prvým cieľom je, aby sme sa dostali zo spodu tabuľky a išli smerom hore od zápasu k zápasu. Slovan je Slovan, vždy tu boli tie najvyššie ambície a tak isto je to aj tento rok. Chceme sa určite prebojovať až do finále.”

V nedeľu hráte s Banskou Bystriciu, odkiaľ ste došli do Slovana. Bude to pre vás špecialny zápas?

“Je to pre mňa zápas ako každý iný, verím, že po dvoch prehrách po reprezrentačnej  prestávke sa už nakopneme a vyhráme za tri body, ktoré potrebujeme.”

foto: HC Slovan.sk

Pridaj komentár