Návrat do minulosti : Prekážka menom Dortmund (VIDEO)

ŠK Slovan mával v minulosti v pohárovej Európe smolu pri žreboch. Prvé predkolá prechádzal, no v tých ďalších narazil na prekážky, s ktorými si nedokázal poradiť. Napriek tomu, hlavne v domácich zápasoch dokázal favoritom klásť odpor, či dokonca zdolať ich. V druhom kole v sezóne 1994/1995 dostal Slovan v pohári UEFA ťažkého súpera v podobe Borussie Dortmund, ktorá mu vystavila stopku. Nemecký celok, ktorého káder tvorili viacerí výborní hráči, patril k najlepším mužstvám, ktoré pôsobili na európskej scéne.  Za spomenutie stoja mená ako Andreas Möller, Stefan Klos, Karlheinz Riedle, Stéphane Chapuisat, Juilo Cesar, či Stefan Reuter. Trénerom bol známy a vo svete uznávaný Ottmar Hitzfeld.

Prvý zápas sa hral 18.10. 1994 na Tehelnom poli. Slovan sa ujal vedenia, pre ofsajd gól neplatil. Hostia z Dortmundu sa v prvom polčase dostali do vedenia, keď si loptu za Molnárov chrbát nešťastne zrazil Tomaschek. V druhom polčase sa belasým  podarilo skóre otočiť. Keď najprv Rusnák obstrelil Klosa, aby svoj tím do vedenia poslal po Nigrovom rohu Tittel. Slovan mohol vyhrať aj vyšším rozdielom ako 2:1, ale svoje šance nedokázal premeniť. Do odvety cestoval s tesným jednogólovým náskokom.

ŠK Slovan Bratislava – BV Borossia 09 Dortmund 2:1 (0:1)

Góly: 53. Rusnák, 62. Tittel – 18.Tomaschek vl.

Diváci: 20 000

Rozhodca: Marcello Nicchi (ITA)

ŠK Slovan: Molnár, Soboňa, Tittel, Chvíla, Stúpala, Kinder,  Tomaschek, Nigro, Rusnák (81 Slovák), Timko, Maixner (73. Klinovský).

BV Borussia: Klos, Cezar, Kree, Schmidt, Reuter,Freund, Arnold (Franck), Reinhard (88.Tanko),  Zorc, Möller, Riedle.

Zostrih zo zápasu:

Odveta sa hrala v Dortmunde 3.11.1994. Po štvrťhodine hry priblížil Dortmund k postupu Möller. Slovanu sa podarilo na jeho gól reagovať, aby hneď po prestávke pridal druhý gól domácih Riedle. Ten istý hráč uzavrel na konečných 3:0. Pre Slovan sa cesta v pohárovej Európe skončila.

BV Borussia 09 Dortmund- SK Slovan Bratislava 3:0 (1:0)

Góly: 15.Möller, 46. a 68. Riedle.

Diváci: 32.500.

Rozhodca: Nikolai Levnikov (RUS).