HC Dinamo RigaHC Slovan Bratislava 1:2 sn. (0:1, 1:0 , 0:0, – 0:0)

Góly:  35. Sestito (Seigo, Zabis)18. Skalický, rozhodujúci nájazd Jeglič.

HC Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – K. Rēdlihs, Sotnieks , Galviņš, Seigo, Jerofejevs, Cibulskis – Skvorcovs, Sestito, Meija – Dārziņš, M. Rēdlihs, Bičevskis – Toluzanov, Pavlov, Indrašis – Džeriņš, Kulda, Zabis

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, Mihalik, Kozák – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Tvrdoň – Paré, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan

Rozhodca: Bulanov, Sidorenko – Ramig, Palej, Vylúčenia3:3  Oslabenia0:0 Presilovky 0:0

Oba celky začali opatrne. Po chybnej Brustovej rozohrávke mohol otvoriť skóre Sotnieks. Kanadský brankár jeho strelu betónom vyrazil. Slovan sa postupne dostával do tempa, Parého strela Erikssona neprekvapila. Prvý útok belasých zavrel domácich, Kundrátek ani Viedenský Erikssona neprekonali. Prvú presilovku hrala Riga, Slovan sa bezpečne ubránil. Krátko po skončení početnej výhody domácich, Surový našiel pred bránkou Bartoviča, jeho strelu brankár Rigy kryl. Na Skalického individiuálnu akciu už nestačil, ten zobral puk Meijovi,  po otočke otvoril skóre zápasu.

Prostrednú časť hry otvoril dorážkou Jeglič,  Slovan svojho súpera zatlačil. Prvú početnú výhodu si zahral Slovan, prvý útok svojho súpera zovrel, niekoľkokrát ohrozil Erikssona, Mihalik trafil tyčku. Na druhej strane sa do prečíslenia dostal Meija, jeho blafák v Brustovej sieti neskončil. Brust vzápätí vychytal Tima Sestita. Slovan si vytvoril dve dobré šance, keď najprv Skalický a po ňom ani Tvrdoň neuspeli. V závere druhej tretiny sa pred Brustom dobre zorientoval Sestito, ktorý vyrovnal. Domáci diváci ožili, ale ďalší gól v druhej časti nevideli.

V treťom dejstve dobre zasiahol Brust pred Redhilsom, na druhej strane si s Kašparovou strelou poradil Eriksson. V 44. minúte sa diváci a hráči  Rigy predčasne tešili z gólu. Toluzanov netrafil prázdnu bránu. Slovan nevyužil presilovku, v ktorej mal gólovú šancu Viedenský. Jeho strelu zablokovala obrana domácich. V 55. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Bartovič, ten ani dvakrát svoj puk do brány nedostal. Oba celky si bod strážili, nik nechcel spraviť chybu. Po 60. minútach skončil zápas 1:1, keď Brust vyriešil tečovaný puk pred jeho bránou..

Predĺženie gól neprinieslo, na rad prišli samostatné nájazdy.  V nich uspeli na domácej strane iba so šťastím Indrašis a Darzinš,  za Slovan boli úspešní Jeglič, Kašpar, naopak Nedorost neuspel. Rozhodol Jeglič, ktorý chladnokrvne premenil svoj druhý nájazd. Slovan si tak pripísal dva body.

Ohlasy zdroj: hcslovan.sk

Miloš Říha: „Tretí zápas na výjazde, tretia výhra, sme spokojní. Ani jeden tím nebol lepší, obe mužstvá mali šance. Boli sme šťastnejší na penalty, pretože máme skvelých strelcov a výborného Brusta.“

Pavol Skalický: „Zápas bol veľmi náročný. Po trojdňovej pauze sme sa v úvode trochu ťažšie rozbiehali. V druhej tretine sme už hrali svoju hru, zvládli sme to aj v nájazdoch a je výborné, že pokračujeme na víťaznej vlne. Pri mojom góle sme veľmi dobre ubránili stredné pásmo, rýchlo sme prešli do protiútoku, ktorý sa mi podarilo zakončiť a padlo to tam, čo je super.“

Žiga Jeglič: „Bol to ťažký zápas. Riga na nás vybehla s vysokým a fyzicky náročným forčekingom. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa tomuto štýlu hry dokázali prispôsobiť. Potom sa nám podarilo ísť do vedenia, čo bolo veľmi dôležité. Mali sme zopár dobrých šancí na zvýšenie náskoku v druhej aj tretej tretine, ale žiaľ, nepodarilo sa to. Nakoniec je dobré, že vieme nájsť cestu k víťazstvu aj v takýchto vyrovnaných zápasoch, čo sme dnes opäť potvrdili v nájazdoch a získali cenné dva body. Pri nájazdoch sa mi zdalo, že ich brankár dnes trochu vyčkával, čo urobím. Pri prvom som našiel medzeru medzi jeho betónmi, pri druhom som strieľal pod hornú žŕdku, ako som zvyknutý.“