Päť postrehov zo zápasu proti MŠK Žilina

Prvý zápas v sezóne alebo jarnej časti býva vždy plný očakávaní. Slovan chcel zúročiť vydarenú zimnú prípravu, v ktorej navyše prišlo k širšej obmene kádra. Prítomní diváci mali možnosť sledovať  zápas slušnej ligovej úrovne, škoda že s nepriaznivým konečným výsledkom pre Slovan.

Adam Zreľák

Mladý, ešte iba 20-ročný novic v kabíne Slovana mohol zažiť premiéru v belasom drese ako hrom. Na ihrisku ho bolo od prvej minúty cítiť. Vďaka jeho aktivite sa do šancí dostávali jeho krídelní spoluhráči Kubík s Peltierom.  Sám Adam mal dve výborné príležitosti na prekonanie spoľahlivého Volešáka v bráne Žiliny. V príprave mu to padalo, proti Žiline sa mu strelecká šťastena obrátila chrbtom. Ako jeden z mala sa snažil niečo vymyslieť aj po zmene strán. Veríme, že sa strelecky presadí už v najbližšom zápase.

Africký pohár národov

Počas zimnej prípravy Slovana, Seydouba Soumah reprezentoval svoju vlasť na Africkom pohári národov. Vyhol sa tak náročnej kondičnej príprave pred jarnou časťou, do tímu sa pripojil v závere zimnej prípravy. Pre mnohých, preto možno prekvapujúco odohral celý zápas. Nutno podotknúť, že Seydoubovi tento duel moc nevyšiel. Nedokázal dokonca skórovať ani z milimetrovej prihrávky od Adama Zreľáka, ktorý sa neulakomil a ponúkol svojmu spoluhráčovi šancu skórovať  ako na podnose. V druhom polčase sa Soumah strácal vo vlastných kľučkách. Soumahovi v zápase chýbali sily, na Afrikom pohári národov odohral v dvoch zápasoch dokopy 94 minút, do ďalších dvoch nezasiahol.

DSC_6633

Zahodené šance

Ak by Slovan vyhral prvý polčas štyri nula, nikto by nemohol povedať ani pol slova. Od úvodu sa dostával do šancí, ktoré postupne zahadzoval. Ako sa zvykne hovoriť futbal nemá logiku, Slovan nevyužil svoje gólové príležitosti, aby  z prvej šance v druhom polčase inkasoval nešťastný gól.  Aj keď Žilinčania mali zopár šancí v prvom polčase, neboli to také jednoznačné príležitosti, ktoré si pýtali gól. Už v šiestej minúte mohol Peltier z tesnej blízkosti poslať hlavou loptu do siete, hlavičkoval nad. O pár minút na to ten istý hráč a dorážajúci Zreľák stroskotali na Volešákovi.  Šťastie v zakončení nemal ani Štefánik.  Soumah neuspel v dvoch 100% -ných šanciach. Keď v druhom polčase neskončila v sieti hostí ani Gorositova hlavička, Žilina svojim druhým gólom vytrestala Slovan.

Efektívna Žilina

Žilinčania prišli do Bratislavy dobre pripravení, od prvého momentu vyčkávali na svoju šancu – čakali s čím príde Slovan. Keď prežili bez ujmy na zdraví prvých pätnásť minút, kde mohli prehrávať  2:0 vystrčili rožky. Nebezpečne zakončoval Káčer, jeho strela tesne minula Pernišovu bránu. V druhom polčase sa Žilina dostal do vedenia, po nenápadnej akcii, z ničoho nič otvoril skóre Čmelík, ktorý potrestal menšie nedorozumenie Slovanistickej obrany. Žilina vážnejšie ohrozila Perniša druhýkrát v 84. minúte, Mihalík upravil na konečných 2-0 pre Žilinu. Tá skórovala v 48. a 84. minúte, číslice 4 a 8 hrali v zápase zaujímavú symboliku.

Herný prejav

Po obmene kádra boli diváci zvedí, aký herný prejav predvedú v prvom vystúpení zverenci Jozefa Chovanca. Od prvej minúty bola vidieť oproti jesennej časti badateľná zmena. Hráči sa snažili útočiť po krajoch, napádali obranu súpera, ktorá pod tlakom robila hlavne v prvom polčase chyby. Dokumentuje to vyhraný súboj Adama Zreľáka proti Škriniarovi, po ktorom mal gól na kopačke  niekoľkokrát spomínaný Soumah.  Prvý polčas sa divákom musel páčiť, chýbalo mu iba korenie futbalu – góly. Aj keď sme si všetci priali úspešný štart proti Žiline, nevyšlo to. Musíme byť trpezliví a veriť, že lepšie výsledky prídu už v najbližších zápasoch.