Nečakaná prehra so Spartakom Moskva (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)

Góly: 47. Surový, 56. Nagy (Švarný, Jeglič) – 1. Klimenko, 45. Levický (Ipatov), 47. Genoway (Bodrov), 54. Genoway (Klimenko), 58. Radil (Šafigulin)

HC Slovan Bratislava: Garnett (Brust) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen , Kozák – Kašpar, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový , Viedenský, Bartovič – Skalický, Protaseňa, Lušňák

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Gilroy, Korobov , Jermakov, Genoway, Tatalin, Baldajev, Ablajev, Toluzakov – Leščenko, Šafigulin, Radil – Klimenko, Bodrov, Potapov – Levický, Voronin, Ipatov – Krutov, Vasiliev, Radulov

Rozhodovali: Beľajev, Odinš (LOT) – Gordenko, Tomilo  Vylúčenie: 6:6 Diváci: 9329

Po výbornom výkone proti SKA, vstupoval Slovan do zápasu so Spartakom Moskva s úmyslom natiahnuť bodovú šnúru. Plány mu už v prvej minúte narušil Klimenko, ktorý potrestal zlú Garnettovu rozohrávku. Belasých tento gól zaskočil, nedokázali naňho odpovedať vyrovnávajúcim gólom. Na ich hokejkách prevládala nepresnosť, čo bolo vodou na mlyn hosťujúceho celku. Z ojedinelej šance trafil Śťastný konštrukciu Engrenovej svätyne.

V druhej časti  diváci pekný hokej nevideli. Prevládala hra v strednom pásme, bez väčších gólových šancí. Zaujala Barkerova strela, ktorú Engren kryl. Na druhej strane Garnett vyrazil Voroninov pokus. Vyrovnávajúci gól mal na hokejke Surový, ten sa dostal do brejku, ale Engrena neprekonal. Fínsky brankár zneškodnil aj Šťastného dorážku po Bartovičovej strele.

Záverečná tretina priniesla až šesť gólov. V 45. a 47. minúte odskočil Spartak na 3:0. Využil nedôrazné bránenie Slovanistov, Garnett pri góloch nemal veľa šance na úspech. Kontaktný gól Slovana prišiel okamžite, z blízka upravil na 1:3 kapitán Surový. Slovan zatlačil  Moskovčanov, tým sa podaril brejk, po ktorom Genoway pridal štvrtý gól. Slovanu sa podarilo znížiť, keď Nagy tečoval puk pred Engrenom, ale posledné slovo mal Radil. Ten dve minúty pred koncom stanovil na konečných 2:5.