Nechceli sme veľké zmeny, hovorí pred štartom jarnej časti Vladimír Weiss

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava majú v tejto sezóne jednoznačný cieľ, ktorým je obhajoba triumfu v slovenskej najvyššej súťaži. V tabuľke im patrí prvá priečka, pred druhým Spartakom Trnava majú štvorbodový náskok.

„Budeme sa snažiť splniť naše ciele, ktoré nemôžu byť iné ako majstrovský titul. Rovnako sa budeme usilovať o zisk Slovenského pohára,“ povedal hlavný tréner Vladimír Weiss počas piatkovej tlačovej konferencie. Následne zhodnotil prípravu v Dubaji, kde „belasí“ odohrali tri prípravné stretnutia proti Rige (1:2) Araratu-Armenia (3:2) a Spartaku Moskva (2:2): „Mali sme tam vynikajúce podmienky a troch kvalitných súperov. Výsledky však neboli úplne optimálne. Zápasy nám ukázali, v čom musíme byť dôslednejší a kde máme rezervy.“

Belasí nerobili cez zimu v kádri veľa zmien. Jeho rady posilnili dvaja hráči, konkrétne arménsky krídelník Tigran Barseghjan a srbský útočník Ivan Šaponjič. Ten má skúsenosti z európskych veľkoklubov ako napríklad Benfica Lisabon či Atletico Madrid a nahradil Ezekiela Hentyho. Nigérijčan z klubu odišiel za kontroverzných okolností. „Nerád by som sa k tomu vracal a nebudem to riešiť cez médiá. Eza bol tu, odviedol si svoju prácu a odišiel. Urobil vec, ktorú som nemohol prehryznúť a ktorú som ako tréner nemohol zniesť pred mužstvom. Preto som to po dohode s vedením riešil tak, ako som to riešil,“ ozrejmi ltréner Slovana Vladimír Weiss st..a pokračoval “Nechceli sme tak veľké zmeny ako v lete, prišli dvaja hráči, ktorým dôverujem. Tigrana Barseghjana dobre poznám, napríklad z pôsobenia v Astane. Ivan Šaponjič je hráč, ktorý bol jeden z najsľubnejších mladých útočníkov v Európe. Má veľký potenciál a aj keď ho pribrzdilo menšie zranenie s lýtkom a s mužstvom trénoval len krátko, vidím, že je to gólový futbalista. Uvidíme, čo nám ešte prinesie transferové obdobie. Robíme ešte na jednom prestupe… takom vysnívanom,“ načrtol Weiss: „Ide o hráča, ktorého sme si vytypovali a bojujeme o neho všetkými silami. Verím, že zajtra alebo pozajtra by sa to dalo zrealizovať. Ide o dobrého a mladého hráča z dobrej ligy i dobrého klubu. Verím, že sa nám to podarí, Ivan (Kmotrík ml., generálny riaditeľ Slovana pozn. red.) tvrdo na tom pracuje Bolo by to najväčšie posilnenie kádra v momentálnej situácii, pretože ide o hotového a dobre pripraveného hráča.“

Káder postihli zranenia v zadných radoch, operáciu oka, z ktorej sa bude zotavovať 2-3 mesiace, podstúpil český obranca Jurij Medveděv a počas prípravy sa zranil aj brankár Michal Šulla. Ten v najbližších dňoch podstúpi operáciu krížneho väzu. K dispozícii nebude ani ďalší gólman, 21-ročný Martin Trnovský. Naopak do plnej záťaže sa vrátili Holman a Lovat.

Zverencov Vladimíra Weissa čaká už v sobotu prvý ligový duel proti FK Senica, ktorý je na podobnej úrovni ako Sereď, s ktorou Slovan zohral nevydarenú generálku (1:2). “Senica má svoju tvár a kvalitného trénera, ktorý ju napriek rôznym problémom dostal na šieste miesto. Určite sem neprídu na výlet, bojujú o najlepšiu šestku a každý, kto proti nám nastúpi, hrá na 130 percent,“ povedal kormidelník na margo prvého jarného zápasu svojho mužstva.

foto_ skslovan.com

Pridaj komentár