Nová súťaž, rovnaký cieľ

Nie je verejným tajomstvom, že vyraďovacia časť, zvaná aj ako play-off sa medzi hokejistami berie ako nová súťaž. Hrá sa v nej na počet vyhraných vzájomných zápasov. Každé zaváhanie sa môže vypomstiť.

Bratislavský Slovan si v základnej časti vybojoval prvenstvo, získal Pohár Dušana Pašeka. Vďaka tomu bude svoje zápasy, či už vo štvrťfinále/ prípadne semifinále alebo finále začínať na domácom ľade. Z viacerých pohľadov sa to považuje za výhodu, ale o všetkom sa rozhodne na ľade.

Základná časť sa skončila 13. marca. Slovan si na svojho súpera musel počkať, ten vzišiel z dvojice Grotto Prešov/ Spišská Nová Ves. V sérii, hranej na tri víťazné zápasy boli úspešnejší Šarišania, ktorí sériu vyhrali 3:0.

Prvý štvrťfinálový zápas je na programe v piatok od 18:00 h, o deň neskôr, teda v sobotu proti Prešovu o 18:30 h. Vstupenky na obe stretnutia sú v predaji v sieti Ticketportal.  Zápasy sa už budú môcť konať bez akýchkoľvek kapacitných obmedzení, jedinou povinnosťou zostáva nosenie respirátorov. Slovan teda bude môcť využiť v prípade záujmu fanúšikov plnú desaťtisícovú kapacitu arény Ondreja Nepelu. Na vstupe do arény nie je potrebný žiadny COVID pas ani potvrdenie o testoch

Po dlhšej pauze spôsobenej zranením tváre sa do zostavy vracia bojovník Tomáš Matoušek, V obrane už sedem zápasov absentoval kanadský obranca Alex Breton, ktorý doliečoval zranenie v dolnej časti tela. Na vyraďovacie súboje proti Prešovu budú pripravení obaja hokejisti.

Okrem tréningu A mužstva pod vedením hlavného trénera Andreja Podkonického s Jánom Lipianskym, Tonym Virtom a Pekkom Kangasalustom trénuje aj tzv. „taxi team“. V tomto tíme trénujú vybraní hráči, ktorí sezónu dohrali v tíme Modrých krídiel Slovan a udržiavajú sa vo fyzickej kondícii v prípade ich nasadenia do zostavy A tímu. Na tréningu taxi teamu pod vedením dvojice Rudolf Jendek a Richard Kapuš korčuľovali Rastislav Gašpar, Adam Bezák, Samuel Chalupa a Adam Lukošík.

Slovan je teda pred začínajúcim sa play off v plnej sile. Zostáva veriť, že jeho hráči vydržia zdraví až do konca posledného zápasu v sezóne, ktorý bude víťazný. Cieľ Belasých ako osláviť storočnicu je jasný.

Slovanu sa v sezóne proti Prešovu darilo. Vyhral všetky štyri vzájomné zápasy. Zaujal najmä ten z 18.1.2022, kde bolo na ľade Prešova, hoci bolo o výsledku rozhodnuté v jeho závere „veselo“. Bolo udelených až 138 trestných minút, na strane domácich 81, na strane Slovana 57.

Program:

25.3.2022 18.00 HC Slovan – HC Grotto Prešov

26.3.2022 18.30 HC Slovan – HC Grotto Prešov

29.3.2022 18.00 HC Grotto Prešov – HC Slovan

30.3.2022 18.00 HC Grotto Prešov – HC Slovan

01.04.2022 18:00 HC Slovan – HC Grotto Prešov

03.04.2022 18:00 HC Grotto Prešov – HC Slovan

05.04.2022 HC Slovan – HC Grotto Prešov

Pridaj komentár