Oh My Godla!

Tak znie veľkolepý titulok na webe IIHF po sobotňajšom zápase Slovenska s Fínskom. Brankár HC Slovan Bratislava Denis Godla privádzal útočníkov Suomi do zúfalstva, a inkasoval iba raz z hokejky Rantanena. Naši naopak prekonali brankára Fínov dvakrát a zaknihovali si prvé víťazstvo na šampionáte. Vďaka 37 pochytaným strelám sa z Godlu stal doslova národný hrdina.Nebral by som to tak, že som národný hrdina, jeden zapas nič nerieši. S Fínmi to bol ťažký zápas, ako bude každý jeden na MS,“ krotil prílišný optimizmus hrdina večera. Spočiatku to však vyzeralo zle – nedobre, Fíni mali viac z hry a strelili aj prvý gól. „Najhoršie to bolo na začiatku po inkasovanom góle, ale dali sme hlavy rýchlo hore a bol z toho rýchly vyrovnávajúci gól. Za zlomové považujem asi zákroky v oslabení 5 na 3. Oslabenia sme si celkovo ustrážili veľmi dobre,“ pochválil spoluhráčov. Ďalším veľmi dôležitým momentom bola šťastena. Tá sa k nám naklonila niekoľkokrát, brankára Slovenska zachránila tyč až štyrikrát! „Vrátilo sa k nám aj to šťastie, čo proti Kanade trochu chýbalo a som rád, že to boli tyčky, ako keby som to musel vyťahovať z brány (úsmev),“ spokojne doložil pre Slovan Positive Godla.

D_Godla

Po debakli s Kanadou nedávali mnohí fanúšikovia proti obhajcom titulu mladým Slovákom žiadnu šancu. Tí však prekvapili celý národ. „Všetci aj s trénermi sme sa zhodli, že musíme hrať jednoduchšie. Nerobiť zbytočné chyby v obrannom pásme a viac strieľať. Všetko sa podarilo až na tie strely, no chvalabohu, že sme aj z toho mála dali dva góly.“ Kvalitu Fínov treba športovo priznať, boli herne lepším mužstvom, veľké problémy robil Godlovi i celej derfenzíve iba 16- ročný Puljujärvi, o ktorom budeme ešte zrejme veľa počuť. „Ja som vôbec nepozeral na žiadne mená, ani som nevedel, akí hráči vo Fínskom výbere sú. Každý útok som sa snažil byť koncentrovaný a dával si pozor na každého jedného hráča,“ opisoval ďalšie dejiny zápasu rodák z Kežmarku. Slovákov teraz čaká v pondelok o 22:00 SELČ výber USA. Postup ešte nemáme v rukách, zvládnuť treba najmä kľúčový zápas s Nemeckom. Uvidíme, ako to bude. Bolo by pekné postúpiť čo najďalej, ale jeden zápas nič nerieši. Musíme potvrdiť víťazstvo aj v ďalších zápasoch,“ vie dobre Godla a dopĺňa: „Treba ísť postupne od zápasu k zápasu, uvidíme kde skončíme, ale dúfam, že čo najďalej. Najprv je ale potrebné ešte bodovať v skupine.“ Výkon mladého brankára obletel cez noc celý svet a iste zaujal aj vedenie Slovana. Po návrate z MS by sa tak mohol postaviť do bránky aj v nejakom zo zápasov KHL. „Ja verím, že nielen ja, ale aj ostatní chlapci (v Bokrošovom výbere sú okrem Godlu aj ďalší hráči Slovana Bačik a Petráš – pozn.red.) dostanú šancu v KHL,“ prial si mladý talent, ktorý o svojom výkone a najmä jeho ohlasoch už vie: „Priatelia mi píšu, že to bolo dobré, ale treba to brať skromne. Stále je len začiatok turnaja a všetko je otvorené,“ uzatvára so vztýčeným prstom Denis Godla.

One thought on “Oh My Godla!

  • 5. januára 2015 at 17:22
    Permalink

    Klobuk dolu,chalanovi prajem nech mu to vydrzi co najdlhsie.A dufam ze kompetentny sa spametaju a daju mu moznost prezentovat sa niekde v nejakom normalnom klube.Nic proti SLOVANU ved je nas ale myslim ze chlapec nech vypadne niekam za more a robi dobre meno Slovenskemu hockeju

Pridaj komentár