Slovan po premárnených šanciach podľahol vedúcej Žiline

ŠK Slovan Bratislava vs.MŠK Žilina 0:2 (0:0)

Perniš – Kotula (77. Niňaj), Gorosito, Saláta, Jablonský – Štefánik, Simovič – Peltier (59. Mészáros), Zreľák, Kubík (77. Ďuriš) – Soumah

Volešák – Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič – Pečovský, Káčer – Čmelík (72. Špalek), Lupčo (87. Škvarka), Mihalík – William (89. Hučko)

Rozhodovali : Jaška – Hancko, Sluk

Žlté karty :  Kubík – Škriniar, Káčer, Mihálik

Diváci : 2153

Od úvodu sa hral útočný futbal. V 6.minúte po Kubíkovom centri Peltier hlavičkoval nad. O päť minút Peltier neprekonal Volešáka, ani Zreľákova dorážka  v bráne neskončila. Po štvrťhodine hry, tretia super šanca Slovana, Zreľák po chybe neistého Škriniara postupoval z pravého krídla sám na Volešáka – stav sa nemenil. V 18. minúte mohla skóre otvoriť Žilina, ale Káčer Perniša neprekonal. V polovici prvého polčasu Soumah po presnej Zreľákovej prihrávke nedokázal prekonať brankára hostí. Slovan sa predbiehal v zahadzovani šancí, po necelej polhodine hry neotvoril skóre ani Štefánik. Žilina sa dostávala do šancí menej. no v závere polčasu Čmelík stroskotal na Pernišovi. Diváci sledovali futbal dobrej ligovej úrovne, v prvom polčase napriek tomu gól nevideli.

Hneď z prvej šance v druhom polčase Čmelík otvoril skóre. Slovan bol po inkasovanom góle aktívny, ale gól nedal ani po Gorositovej hlavičke. Tú z bránkovej čiary odkopol Piaček.  Slovan bol v druhom polčase lepší, ale s koncovkou si nepotykal. Tréner Chovanec sa snažil oživiť v závere hru dvoma striedaniami. ale Slovanu dnes gól nebol súdený.  Žilina v druhom polčase využila z minima maximum, v 84, minúte zvýšil na 2:0 Mihalík.  Slovanu tak prvý jarný zápas nevyšiel.

Jozef Chovanec: „Dnešný zápas bol o našich nevyužitých šanciach. Mali sme ich veľa, a navyše to boli čisté príležitosti, z ktorých na prvoligovej úrovni musíme dať góly. Nestalo sa a doplatili sme na to. V druhom polčase sme vlastnými chybami darovali súperovi góly. Prvý z nich krátko po prestávke podlomil naše sebavedomie, čo bolo v ďalšom priebehu cítiť. Snažili sme sa ešte výsledok zvrátiť. Poslali sme na trávnik čerstvých ofenzívnych hráčov, v závere sme hrali na troch obrancov, ale vabank nám nevyšiel. Chlapci však podali dobrý výkon. Musíme nadviazať na to pozitívne z dnešného zápasu a pracovať ďalej.“