Päť postrehov z domáceho zápasu s Čerepovcom

Po zápase s CSKA Moskva mali fanúšikovia Slovana možnosť sledovať ďalší dramatický zápas, kde sa o výsledku rozhodovalo do posledných sekúnd. Našťastie pre Slovan tentokrát súper vyrovnávajúci gól nepridal. Zisk troch bodov v tomto „šesťbodovom“ zápase je pre belasých mimoriadne dôležitých. Tento duel by sme označili ako jeden z najlepších, aký sme kedy na štadióne Ondreja Nepelu v tejto sezóne videli. V stretnutí bolo vidieť niekoľko obratov, a drámu so šťastným koncom pre Slovan.

Plodná prvá tretina

Štyri góly v prvej tretine sme už dávno na Slovane nevideli. Naposledy to bolo v zápase s Astanou, kedy Slovan vyhral úvodnú časť 3:1. Proti Čerepovcu padli takisto štyri presné zásahy, tentokrát po remíze 2:2. Paradox je, že posledné dva padli v rozmedzí 26 sekúnd. V čase 19:28 skóroval Berdnikov, aby šesť sekúnd pred koncom tretiny vyrovnal Viedenský. Pri góle Berdnikova využil chybu Slovanistov v strednom pásme Němec, ktorý poslal do brejku Berdnikov. Na jeho zakončenie Brust ako keby vôbec nereagoval. Jeho náprotivok v bránke Čerepovovca sa pri vyrovnávajúcom góle už asi videl v šatni.

Presilovkoví dispečeri na modrej čiare

S nadsádzkou povedané. Cam Barker má šťastie, že Ľubomír Višňovský nezačal v Slovane hrať skorej. Višňovského štyri body v dvoch zápasoch sú skvelou vizitkou. Začal tak stíhaciu jazdu na Barkera. Ten s 24 bodmi súperi o post najproduktívnejšieho obrancu celej KHL! Na čelo stráca na 26 bodového (11+15) Matta Robinsona už iba dva body.  Je na škodu veci, že počas presiloviek viacerí obrancovia nestrieľajú z prvej na bránu. Ak stojí pred bránkou cloniaci hráč, brankár na zákrok veľkú šancu nemá. Gólová strela Višňovského je toho dôkazom. Na Barkerove úspešné  nahadzovania, či strely sme už zvyknutí.

Neistý Magarilov

Pred zápasom sme si mysleli, že do bránky Čerepovca sa postaví Štepánek. Brankár, ktorý v ostatných zápasoch proti Slovanu, či už v drese Levu Praha alebo Čerepovca privádzal strelcov Slovana do úzkych. V bránke sa napokon od prvej minúty objavil Magrilov. Ten nahradil v zápase proti Záhrebu Štepánka, v tretej tretine neinkasoval. Z nášho pohľadu veľmi istotou proti Slovanu neoplýval. Vypadávali mu puky, jeho zákroky neboli presvedčivé. Nič extra nepredviedol. Výsledkom je aj gól Slovana na 2:2, ktorý ide jednoznačne na jeho „triko“. Škoda, že to  Slovan viac nedokázal využiť, ale päť gólov v jeho sieti  je na pomery belasých veľmi slušný počet. Napriek tomu sa musia belasí vyvarovať zbytočných chýb v rozohrávke, po ktorých inkasovali.

Viedenského forma

Marek Viedenský začínal od úvodu sezóny vo štvrtej formácii s Lušňákom a Skalickým.  V zápasoch bolo často túto trojicu na ľade vidno, napriek tomu, že ich čas na ľade bol v porovnaní s ostatnými nižší. V posledných týždňoch Viedenský menil svoje miesto v útokoch, dostával viac priestoru na ľade. Ten si vypýtal svojimi spoľahlivými výkonmi, ktoré predvádzal na oboch stranách klziska. Marek odvádza penzum práce pred bránkou, býva úspešný na vhadzovaniach. Jeho útok s Miklíkom a Skokanom patril k najaktívnejším na ľade. Z posledných štyroch zápasov bodoval hneď v troch z nich.

Tičarov milník na dosah

Slovinec Rok Tičar vlani  zaznamenal 11 gólov. Jeho strelecká forma z posledných zápasov je unikátna, gólovo sa presadil vo štvrtom zápase v rade! Osamostatnil sa na čele najlepších strelcov mužstva, čím príjemne prekvapil. Kreatívny Rok prevažne ťaží zo spolupráce s Jegličom. A bol to práve Žiga, ktorý začal a vymyslel celú gólovú akciu. Pokračoval v dobre načatej práci Šťastného formácie. Svojimi manévrami potočil obrancov na kolotoči, aby po prihrávke od Višňovského Tičar  poslal Slovan prvýkrát v stretnutí do vedenia. Veríme, že strelecká pohoda na hokejke Roka Tičara bude aj naďalej pokračovať.