V zápase plnom obratov úspešnejší Slovan (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Severstaľ Čerepovec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Miklík (Barker), 20. Viedenský (Ľ. Višňovský), 34. Lušňák (Barker, Skalický), 37. Tičar (Ľ. Višňovský), 55. Ľ. Višňovský (Starosta) – 7. O. Němec (Stasenko, Kagarlickij), 20. Berdnikov (O. Němec), 28. Kagarlickij (Bučnevič), 54. Monachov (Kovyršin)

Slovan: Brust – Ľ. Višňovský, Starosta, Sersen, Barker, Valach, Švarný, L. Kozák – Jeglič, Tičar, L. Nagy – L. Kašpar, T. Surový, Bartovič – Miklík, Viedenský, D. Skokan – Lušňák, A. Šťastný, Skalický

Čerepovec: Magarilov – O. Němec, Kudako, Chochlov, M. Karlsson, Dorofejev, Stasenko – Bučnevič, Trubačov, Kagarlickij – Skorochodov, Kovyršin, Monachov – Truňov, Berdnikov, Nikoncev – Kazakovcev, Vicharev, Gimatov

Rozhodovali: Anisimov, Sergejev – Sivov, Šeľanin Vylúčenia: 6:4 Divákov:9284

V prvej šanci zápasu sa ocitol Tičarov útok. Nagy v snahe zakončiť skončil v bránke Čerepovca. V piatej minúte potiahol puk Skalický, ktorý ponúkol puk na zakončenie Sersenovi. Obranca domácich skóre neotvoril. Prvú presilovku v stretnutí hrali hostia, Němec prestrelil hradbu tiel stojacich pred Brustom, ktorý kapituloval. Svoju presilovku hral následne Slovan, zatlačil súpera, ku gólu bol blízko Tičar. Hostia mohli pridať druhý gól v zápase, Brust bezpečne zasiahol po strele Turňova. Päť minút pred koncom tretiny sa na výlet pred Magarilova odhodlal Barker. Jeho natlačenie pred brankára pohotovo do siete pretlačil Miklík 1:1. Keď  sa zdalo, že do šatní sa pôjde za stavu 1:1, využil chybu a priestor v obrane  Slovana Němec, ktorý poslal do brejku Berdnikova 1:2. Šesť sekúnd pred koncom podcenil Magarilov Višňovského nahodený puk, ktorý sledoval Viedenský 2:2.

Druhú tretinu začali lepšie hostia z Čerepovca. Napádali rozohrávku Slovana, korčuliarsky prevýšili domácich. V ich aktivite im pomohla aj presilovka, ktorú ale nepretavili do gólu.V 28. minúte využili chybu Slovana na útočnej modrej, z brejku poslal svoj tím do vedenia Kagarlickij 2:3. Odpoveď belasých na vedúci gól hostí prišla o päť minút. Barkerkovo nahodenie v presilovke tečoval Lušňák. 3:3. V zápätí mohol na 4:3 po Viedenského prihrávke zvýšiť Švarný, ktorý trafil Magarilovu  lapačku. O vedúci gól sa postaral Tičar, ktorý sa dobre zorientoval pred bránkou a bekhendom zavesil 4:3.

V záverečnej časti sa do dobrej príležitosti dostal Nagy. Na druhej strane dvakrát odpovedal Turňov. Brust belasých svojimi zákrokmi udržal v hre. Následne hostia nevyužili dlhú presilovku o dvoch hráčov. Zvierali Slovan, striel na Brusta veľa nevyslali. Slovan oslabebenie ustál, sám mohol v presilovke pridať piaty gól. Po chyby na modrej čiare však z brejku inkasoval, Monachov vyrovnal na 4:4. Ešte v tej istej presilovke pridal piaty gól Slovana deľovkou od modrej čiary Višňovský 5:4. V závere zápasu, pri vylúčení Skalického hrali hostia presilovku, odvolali brankára, ale vyrvonať sa im nepodarilo. Slovan si tak pripísal veľmi dôležité víťazstvo.