Päť postrehov zo zápasu s Jokeritom Helsinki (VIDEO)

Hokejisti Slovana zdolali aj po druhýkrát v sezóne Jokerit Helsinki. Zápas bol vypredaný, stalo sa tak štvrtýkrát v sezóne. Zakončili rok 2017 víťazstvom. Pred samotným stretnutím bola slávnostne vyvesená pamätná zástava Richarda Kapuša. Športovú úctu prejavili aj fanúšikovia súpera, ktorý Kapušovi zatlieskali. V ničom nezaostali ani hráči Jokeritu, ktorí tradičným klepaním hokejok o ľad ocenili úspechy ikony belasých.

Prvá tretina tretina v znamení čísla jeden

Ak by sme sa na to pozreli z čisto štatistického hľadiska. Oba tímy zaznamenali po jednom góle. Každé mužstvo malo vylúčeného jedného hráča. V presilovkách museli obaja brankári raz zasahovať. Strelcami gólov boli hráči, ktorí nosia číslo na drese 71. Obaja mierili svoje strely do horných častí brány. Pre Juraja Mikúša to bol piaty gól v sezóne, na ktorý čakal od siedmeho decembra, kedy naposledy skóroval proti Čerepovcu.

Špecialista na Jokerit

V KHL odohral štyri zápasy. V posledných dvoch stretnutiach si obohatil bodové štatistiky o dva góly. Tak ako v prvom vzájomnom stretnutí, aj v druhom proti Jokeritu našiel recept na brankára súpera. Zatiaľ, čo na Štefana vymietol pravý horný roh Rämövej brány v sobotu mieril do horných partii Zapolskiho svätyne. Reč je o Patrikovi Lamperovi, ktorý potreboval na víťazný gól iba jediný strelecký pokus. Výborne sa zorientoval pred bránkou, a hoci v obklúčení viacerých hráčov súpera stihol presne vystreliť, čím rozveselil zaplnený štadión Ondreja Nepelu.

Víťazný debut

Do Bratislavy prišiel iba počas týždňa. Hráč s číslom 48 nastúpil vo štvrtom útoku po boku mladíkov Sádeckého a Slobodu. Vo svojom prvom striedaním zaujal dohratím súpera na mantinel, vzápätí mu v snahe o strelu z prvej puk skĺzol. Ryan Garbutt v zápase nerobil chyby, snažil sa hrať jednoducho. Zapolskiho ohrozil jednou strelou. Bol pri zrode gólovej akcie, keď z rohu posunul puk na Sádeckého, ktorého strelu ešte jemne tečoval Ebert. Rovnako bol na ľade pri Lamperovom víťaznom góle.

Podobnosť zápasov 

Oba tieto zápasy skončili pomerom 3:2 pre Slovan. Oba sledovalo v domácich arénach viac ako 10 000 divákov. V Bratislave 10 055, v Helsinkách 10 134. Diváci si zápas v Bratislave uživíli. Tak ako v prvom zápase išli do vedenia hráči Jokeritu, rovnako tomu bolo aj v Bratislave. Vyrovnanie prišlo v závere prvej tretiny. Strelecky bol v oboch zápasoch lepší Jokerit. Slovan zdolal svojho súpera už piatykrát v rade, na čo iba ťažko hľadal slová tréner súpera Jalonen. „Nevidel som vaše zápasy proti iným celkom. Ale proti nám ste hrali lepšie ako my. Brankár Štěpánek podal lepší výkon ako náš. Musím vyzdvihnúť aj rozhodcov, pískali naozaj korektne na obe streny.“ Tréner Slovana  Zankovec si nemyslí, že je to o Jokerite, dodáva: „Pre nás je jednoduchšie hrať proti silným celkom, vyhovuje nám ich herný štýl. Hráme viacej z obrany. Oba tieto zápasy boli veľmi tesné, možno ak by Jokerit premenil svoje šance všetko by bolo inak.“

Skalického nájazdy

Pavol Skalický mohol byť hrdinom zápasu. Počas stretnutia sa dostal do dvoch brejkových situácii. Ku gólu mu chýbalo málo. Najprv v druhej tretine zakončoval iba do žŕďky. V tomto prípade zaujala skutočnosť, ak by aj Skalický Zapolskiho prekonal, gól by zrejme neplatil. Rozhodcovia ihneď po jeho akcii signalizovali šesticu hráčov Slovana na ľade. Do dobrej príležitosti sa Skalický dostal aj v záverečnej časti. Tentokrát v nájazde stroskotal na brankárovi súpera.

 

 

 

 

Pridaj komentár