Patrik Pinte s novou výzvou

Patrik Pinte pôsobil v Slovane od žiackych kategórií a za ten čas stihol potvrdiť zdedené futbalové gény. Je totiž synom známeho futbalistu Attilu Pinteho, ktorého si z prelomu storočí dobre pamätáme zo slovenskej reprezentácie. Devätnásťročný útočník pred rokom podpísal v Slovane Bratislava profesionálnu zmluvu.

ŠK Slovan obdržal zaujímavú ponuku na Pinteho prestup z maďarského Haládasu, čím zároveň vyšiel v ústrety samotnému hráčovi, ktorý prejavil záujem o pôsobenie v Maďarsku. „Haladás nám predložil zaujímavú ponuku na prestup hráča. Zavážilo, že Patrika Pinteho to ťahalo do Maďarska, keďže je maďarskej národnosti a prejavil záujem pokračovať v kariére u našich južných susedov. Preto sme sa mu rozhodli vyjsť v ústrety a súhlasili sme s prestupom, nemalo by zmysel držať tu hráča nasilu. Obe strany sa dohodli na nezverejnení prestupovej čiastky.,“ povedal pre klubový web športový riaditeľ ŠK Slovan Richard Trutz.

Patrik Pinte si v sezóne 2016/17 pripísal päť štartov vo Fortuna lige a jeden štart v Slovenskom pohári bez gólového zápisu. S Haladásom podpísal trojročnú zmluvu.

 

FOTO: skslovan.com

Pridaj komentár