Preview: Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava (VIDEO)

V piatok Tipsort Liga pokračuje štvrtým kolo. HC Slovan sa v ňom predstaví o 18.00 predstaví na ľade Dukly Trenčín.

Dukla Trenčín

Vojaci majú za sebou dve odohraté stretnutia. Z Detvy si po výhre 2:1 odviezli všetky tri body. Naopak na ľade Košíc tak úspešní neboli. Prehrali o gól 2:3. Hlavným trénerom tímu je Ján Pardavý, ktorý po minulej sezóne, kde Trenčín vypadol vo štvrťfinále na striedačke nahradil Petra Oremusa. V Trenčíne po sezóne ukončili kariéru Branko Radivojevič a Peter Ölvecký, ktorí v minulosti obliekali dres Slovana. V jej drese pôsobia aj hráči, ďalší hráči, ktorí za Slovan zahrali KHL. Michal Hlinka, Tomáš Starosta, Milan Bartovič a Boris Sádecký. Gól posledne menovaného získal ocenenie gól sezóny v KHL v ročníku 2017/2018.

HC Slovan

Slovanu nevyšiel zápas s Novými Zámkami. Podľahol im 6:7, keď vôbec nezvládol poslednú tretinu, ktorú prehral 2:5. „Herne sme boli lepší. Nedokázali sme súperovi odskočiť na tri góly. Ten zaznamenal šťastné odrazené góly, po ktorých sa dostal do zápasu„, povedal Andrej Meszároš a dodal,„Bol to iba tretí zápas sezóny, netreba robiť z toho paniku. Musíme sa poučiť a zabrať v ďalšom kole.“ Do zápasu v Trenčíne určite nezasiahne Marek Viedenský, naopak Barry Brust by mal byť trénerom k dispozícii. Slovan sa s Trenčín naposledy stretol ešte v ročníku 2011/2012, kedy ho v ceste za titulom vyradil v play off 4:0 na zápasy. Slovanu sa proti Dukle v tejto sezóne darilo, keď s ňou prehral iba jediný zápas, aj ten po predĺžení.