Petri Matikainen novým trénerom HC Slovan !

Pre mnohých asi prekvapujúca správa, novým trénerom belasých bude Fín Petri Matikainen. Zmluvu by mal podpísať na jeden rok, na lavičke by mal stáť už v najbližšom domácom  zápase s Medveščakom Záhreb. Prichádza nový impulz do šatne, nový herný štýl, nová motivácia pre hráčov, tú by mal priniesť fínsky tréner a bývalý obranca Petri Matikainen.

Ako hráč pôsobil hlavne v domácej lige, je odchovancom klubu SaPKo, v ktorom odštartoval svoju kariéru. Postupne cez reprezentáciu do 20 rokov, s ktorou sa tešil zlatej medaile v sezóne 1986/1987 pôsobil v kluboch Tappara, kde v sezóne 1987/1988 získal titul. Na domácom ľade pokračoval v dresoch Jokipojat a KalPa. Ako legionár pôsobil  dve sezóny v nemeckom Berlín Capitals, aby hráčsku kariéru uzavrel v sezóne 1998/1999 v rakúskom Klagenfurter AC ziskom striebornej medaily. Ako mladý hráč si vyskúšal aj americkú OHL, v drese Oshawa Generals vyhral  v sezóne 1986/1987 titul .

Dnes 47 ročný Fín, odštartoval svoju trénerskú kariéru doma vo Fínsku, keď v sezóne 2003/2004 viedol tím Pelicans 20, popri tom bol aj asistentom trénera prifínskej  reprezentácii do 20 rokov. Postupne sa z postu asistenta trénera v tíme Blues prepracoval na ich hlavného trénera. V sezónach 2010/2011 a 2011/2012 už stál na lavičke seniorskej reprezentácie Suomi po boku hlavného trénera. V sezónach 2012/2013 a 2013/2014 bol hlavným trénerom Avangardu Omsk, v ktorom ho počas minulej sezóny vystriedal Miloš Říha. Jeho posledným pôsobiskom v ostatnej sezóne bol Rakúsky Graz 99ers.

Zo skupiny kandidátov na pozíciu hlavného trénera sme aj na základe výborných referencii vybrali  Petriho Matikainena. Ide o skúseného fínskeho trénera, výborného motivátora a stratéga, ktorého ďalším plusom je pôsobenie na lavičke Avangardu Omsk. Od nového trénera si sľubujeme ofenzívnejší herný prejav najmä v domácom prostredí.  Matikainenovi je v Slovane už od dnes k dispozícii silný realizačný tím mužstva, ktorý spraví všetko preto aby sa čo najrýchlejšie adaptoval v našich podmienkach,“ povedal pre hcslovan.sk generálny manažér klubu Maroš Krajči

Pridaj komentár