Po skvelom výkone tri body z Kazane

Ak Bars Kazaň – HC Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 12. Lukojanov (M. Gluchov), 51.Svitov (Markov) – 16. Sersen, 35. Meszároš (Řepík, J. Mikúš), 35. Hrnka, 41. Boychuk (Řepík, Meszároš)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Ľamkin, Ohtamaa, Manuchov, Markov, Batyršin, Tokranov, Sidorov – Lukojanov, Potapov, Gluchov – Galijev, Lander, Klinkhammer – Azevedo, Tkačov, Sekáč – Burmistrov, Svitov, Glinkin

HC Slovan Bratislava: Štepánek– Meszároš, Sersen , Bačík, Després, Černý, Voráček, Hedera – Řepík, Boychuk, Mikúš – Genoway, Viedenský, Garbutt – Sloboda, Hrnka, Skalický – Hecl, Šerbatov, Réway – Sádecký

Rozhodca: Gašilov, Judakov – Ivanov, Lazarev. Vylúčenie  6:6 navyše Šerbatov 5+DKZ, Presilovky 0:2, Oslabenia 0:0

Slovan nezačal proti Kazani zle, vytvoril si aj strelecké možnosti. V druhej polovici prvej časti sa favorit zápasu dostal po Lukojnaovom góle do vedenia. Vzápätí Slovan ubránil presilovku, aby svoju početnú výhodu premenil na vyrovnávajúci gól zápasu Sersen. V závere tretiny Garipova v dobrej šanci neprekonal Boychuk, po ňom ani Řepík.

Slovan pokračoval v dobrom výkone aj v druhej časti. Sersenovu strelu nedokázal za Garipova pretlačiť Šerbatov ani Réway. Domáci odpovedali Azevedovou šancou.V polovici zápasu Slovan neuvyžil presilovku, ktorú nehral zle. Rovnakú možnosť vďaka pozornému Štěpánkovi nevyužili ani domáci. Slovanu sa podarilo ísť do vedenia, keď sa po dvoch rýchlych góloch behom minúty dostal do výhody.

V závere druhej časti v brejku dvoch proti jednému Boychuk neuspel. Všetko si to vynahradil v prvom striedaní poslednej tretiny, kedy pohotovou strelou zvýšil na 1:4. Už o minútu sa na Garipova rútil Mikúš, z dorážky Meszároš na 1:5 nezvýšil.  Kazaň zlepšila aktivitu a pohyb, Svitov v 50 minúte znížil. Domáci  mali možnosť päťminútovej presilovky, tú po chvíli prerušil faul Galijeva. Slovan sa výborne bránil, skŕovať nedokázali Svitov po ňom ani Klinkhammer.

ohlasy po zápase, zdroj hcslovan.sk

Eduard Zankovets: „Odohrali sme ďalší výborný zápas. Pochváliť musím našu hru v nerovnovážnych stavoch, v presilovkách sme dnes dokázali aj skórovať. Veĺmi dobre sme ustáli početníé výhody súpera v tretej časti hry.“