Pôjde ešte Kovář s Nedorostom na pivo? (FOTO)

Slovan v zápase s Jekaterinburgom udržal čisté konto v prvej tretine, čím natiahol šnúru bez inkasovaného gólu na osem tretín. Góly začali padať až od druhej, najskôr bohužiaľ do bránky Brusta. Potom prišlo vyrovnanie, opäť gól súpera, následne Slovan dorovnal stav a gólom Bartoviča siahal po troch bodoch. Napokon však rozhodovali až samostatné nájazdy. „My potrebujeme, aby s nami hral niekto aj otvorený hokej, nielen taký, že hráči súpera stoja v piatich mužoch na červenej čiare. Bolo to urputné, ale pánboh zaplať za dva body,“ zhodnotil zápas strelec prvého gólu belasých Václav Nedorost. Český legionár šikovne tečoval Valachovu strelu od modrej čiary, po ktorej na svetelnej tabuli svietil stav 1:1. „Mojou úlohou je chodiť pred bránku a brániť brankárovi vo výhľade. Dnes keď brankárovi nikto nebráni vo výhľade, tak od modrej čiary prakticky nemôžete streliť gól. Aj v presilovke pät na tri, aj v tej klasickej to lietalo okolo bránky, ale nie vždy sa to podarí tečovať,“ opísal svoj zásah Nedorost.

Nedorost

Radosť z tohto zásahu nemal pochopiteľne brankár Avtomobilistu Jakub Kovář, s ktorým sa Václav dobre pozná. „Pôsobil rovnako ako ja v Budějoviciach, ale ja už som tam vtedy nebol, takže sa poznáme iba z reprezentácie. Ideme spolu na pivo, ak sme obaja v Budějoviciach, ale to sa nestáva často. Poznám sa aj s jeho bratom Honzom, je z Písku, ale nezdržuje sa v mojom meste tak často. Ale sme juhočesi, máme k sebe blízko,“ usmieval sa. Veríme, že do smiechu bude Nedorostovi spolu so spoluhráčmi aj po ďalších zápasoch na domácom ľade, ktoré Slovan čakajú. „Samozrejme tri výhry po sebe určite psychicky pomôžu. Teraz máme ťažších súperov doma, dúfame, že sa nám bude dariť, pretože so silnejšími súpermi hráme lepší hokej, ako proti tým slabším. Verím, že na to nadviažeme. Chceli by sme odštartovať nejakú veľkú sériu, určite by nám to pomohlo. Naši súperi vyhrávajú, takže je potrebné zbierať body, aby nám nikto neutiekol,“ vie dobre skúsený center. Po zranení sa do zápasového kolotoča opäť zapojil aj Barker a bolo ho cítiť. „My sme však hrali dobre aj bez Cama. Nedostali sme dva zápasy gól, v ktorých nehral. On je skôr ofenzívny typ do presiloviek, Bartovičovi nádherne nahral na tretí gól, takže je našou dôležitou súčasťou,“ reagoval Nedorost na jeho opätovné zaradenie do zostavy. Zápas proti Jekaterinburgu sledovalo v hľadisku 7143 divákov, čo nie je ideál. Belasí však začali víťaznú šnúru a my spolu s hráčmi veríme, že už v stredu ich príde oveľa viac. „Diváci sú skvelí a je výborné, že na nás nepískajú, aj keď si to možno zaslúžime. Nepostrehol som, že by na nás nadávali. Verím, že budú chodiť vo väčšom počte, ale my samozrejme musíme predvádzať pekný hokej,“ pozná Nedorost recept na vyššiu návštevnosť.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“216″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“SBA_AVTJE“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár