Slovan porazil Zlín aj po druhýkrát, prerušil sériu dvoch prehier

HC PSG Zlín – HC Slovan Bratislava 2:3 (1 :1, 1:2, 0:0)

Góly:  16. Holík, 30. Sýkora (Marušák, Urbanec) – 8. Surový, 24. Jeglič (Tičar, Šťastný), 34. Protesenja (Luža)

PSG Zlín: Kašík (Haloda) – Marušák, Urbanec, Kobylík, Žižka (C), Kotvan, Stuchlík – Okál, Cibák, Sýkora – Štumpf, Holík, Veselý – Šťastný, Fořt, Sedláček.

HC Slovan Bratislava: Garnett (Pavlas) – Barker, Sersen, Mihálik, Švarný, Luža, Kozák, Valach, Frolo – Surový, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Viedenský, Protasenja, Bartovič (C) – Puliš, Murley, Bulík.

Rozhodovali: Přikryl, Škach – Bryška, Wesley, Vylúčenia: 3:9

Ďalším zápasom pokračovali hokejisti Slovana v príprave. Tentokrát na ľade Zlína začali tak ako sa niesol predchádzajúci duel v Brne – nedisciplinovanosťou. V 7.minúte hrali oslabení o dvoch hráčov, napriek tomu Surový po úniku otvoril skóre. Belasí sa ubránili, vzápätí svoju početnú výhodu Slovan nevyužil. Šancu zvýšiť na 2:0 pre Slovan mal v 14. minúte Viedenský, ktorému sa nepodarilo doraziť Kozákovo nahodenie na Kašíka.  Domáca odpoveď prišla okamžite, na 1:1 vyrovnal  po samostatnej akcii Holík.

V úvode druhej tretiny sa Slovanisti ubránili presilovke Zlína, krátko po jej skončení, akciu druhého útoku gólom zakončil Jeglič. Slovan bol pri chuti, na 3:1 mohli zvýšiť Nagy s Nedorostom. Kašík svoj tím podržal. Šancu na vyrovnanie mali domáci pri presilovke. Druhýkrát v prostrednej časti sedel na trestnej lavici Luža.Toho doplnil na lavici hanby Švarný, Zlín výhodu o dvoch hráčov využil, na 2-2 vyrovnal Tomáš Sýkora. Odpoveďou Slovana bol vedúci gól v 34.minúte, Protesenja zvýšil na 3:2. V závere tretiny nevyužil veľkú šancu na štvrtý gól Nedorost.

Tretiu časť začali oba celky aktívne. Domáci si v 43. zahrali uz siedmu presilovku, tú belasí ustáli bez ujmy. Hra sa odohrávala hlavne v strednom pásme bez gólových šancí na oboch stranách. 10. minút pred koncom prišli dva zbytočné fauly Slovana, ktorý ponúkol domáci presilovku o dvoch hráčov. Belasých mohol poslať do dvojgólového vedenia Jeglič, ktorého betónom vychytal Kašík. Na druhej strane zachránil pred Okálomom Slovan Garnett. Päť minút pred koncom nevyužil dobrú šancu v presilovke Šťastný.  Slovan si v závere pri ďalšej presilovke Zlína jendogólové vedenie udržal, prerušil sériu dvoch prehier v rade.

V nájazdoch na strane Slovana uspel dvakrát Nedorost, na strane Zlína bol jediným  úspešným strelcom Tomáš Sýkora, Slovan tak vyhral aj rozstrel.